מניית טסלה הכניסה אותה לדירוג: אלו 5 החברות הגדולות בעולם

מניית טסלה הכניסה אותה לדירוג: אלו 5 החברות הגדולות בעולם

Big Shot  | 18.01.2021 18:53

מתחום הקמעונאות דרך הסמארטפונים ועד לרכבים חשמליים: לרגל השינוי הדרמטי בשווי השוק שלהן, ביג שוט עם סיקור חמש החברות הבורסאיות הגדולות ביותר
משנות ה-90 עד לחברה ה-3 בגודלה בעולם. ג'ף בזוז
כשהגודל כן קובע: הפרמטר של שווי שוק הוא אחד מהמדדים החשובים כשמנתחים מניה או סקטור מסוים. לרגל פתיחת מדור “5 הגדולים”. מדי שבוע נסקור עבורכם מי הן החברות הגדולות ביותר בקטגוריה מסויימת. לרגל השינויים הדרמטיים בפסגה השבוע, החלטנו לכתוב על חמש החברות הגדולות ביותר בוול סטריט.

בשנים האחרונות, למעט הגידול האדיר של שווין המצרפי שהגיע כבר ל-7.26 טריליון דולר, לא הרבה השתנה בפסגה מבחינת שווי השוק של החברות הנסחרות בוול סטריט. אבל עם תחילת השנה החדשה נדמה שמעמדן של חמש החברות הבורסאיות הגדולות בעולם החל להיסדק שחברות חדשות מתחילות לגדול גם הן.
מקום 5: גם מחוץ לזירת המסחר מאסק בז לצוקרברג
לפני שבוע יצרנית הרכבים החשמליים טסלה כבשה עוד פסגה כשהיא הוכתרה להיות החברה הבורסאית החמישית בגודלה בוול סטריט. בתוך כך, עקפה טסלה את פייסבוק (NASDAQ:FB) שהייתה מדורגת כך לפניה.

שוויה של טסלה נכון ליום המסחר האחרון (ו’) הוא 783 מיליארד דולר. מאז ההודעה, איבדה טסלה לא פחות מ-40 מיליארד דולר בשוויה, ככל הנראה לאור הטענה שיותר ויותר אנליסטים, טוענים כי מחיר המניה מנופח יתר על המידה. יתרה מכך, רק בשבוע שעבר דיווחנו כי האיש שחזה את משבר הסאב פריים, מייקל ברי, הודה כי נכנס לפוזיציית שורט נגד טסלה.

נזכיר כי רק בתחילת 2019 טסלה הפכה ליצרנית המכוניות הראשונה בארצות הברית עם שווי של 100 מיליארד דולר. פחות מ-10 חודשים לאחר מכן, טסלה הגדילה את שוויה ביותר מפי חמישה לכ-500 מיליארד דולר. ב-2020 מניית טסלה עלתה ביותר מ-700%.

עוד כתבות מפורטל ביג שוט
זה הסקטור שהוסיף יותר מ-600 מיליארד דולר בנאסד”ק ב-2020
הוובינר שחייבים לצפות בו: מה צפוי לנו ב-2021
שנת הקורונה: אלו 5 המניות החמות של 2020

התבוסה של טסלה את אל מול פייסבוק הינה בעלת משמעות נוספת – אלון מאסק מתנגד לשימוש בפלטפורמות של פייסבוק. בעבר אלון מאסק תקף את ענקית הרשתות החברתיות. ההתבטאות האחרונה הייתה כשצייץ ל-42 מיליון העוקבים שלו להשתמש באפליקציה המתחרה סיגנל ולא בוואטסאפ שנמצאת בבעלות פייסבוק.

טסלה – תעודת זהות
שווי שוק: 783 מיליארד דולר * מנכ”ל: אלון מאסק * עליית המניה ב-2020: יותר מ-700%

מקום 4: אלפאבית – דשדשה במחציתה של 2020 אך חזרה לעצמה ברבעון ה-3
אלפאבית, החברה האם של גוגל (NASDAQ:GOOGL) מכניסה אותנו כבר למה שמכונה מועדון הטריליון. מה שמייחד את גוגל ואת יתר החברות שיופיע בדירוג הנוכחי הוא ששוויין עקף את טריליון הדולרים.

גוגל הוקמה בסוף המילניום הקודם על ידי סרגיי ברין ולארי פייג’. ברין ופייג’ הובילו את החברה, שהתמזגה באמצע העשור הקודם לקונגלומרט אלפאבית במשך יותר כשני עשורים. בסוף 2019 הם הודיעו כי יפרשו מהתפקידים הניהוליים שלהם. מי שמנהל את אלפאבית כיום הוא סונדאר פיצ’אי.
מימין: המייסדים לארי פייג', סרגי ברין ואריק שמידט (מנהל בכיר לשעבר בחברה). צילום: Joi
אחרי שהרבעון השני של החברה הציג שחיקה מסויימת בהכנסותיה בעקבות נזקי הקורונה, נראה שעם פרסום הדוחות הכספיים של גוגל לרבעון ה-3 של 2020 המצב השתנה. לפי הדוחות האחרונים שפרסמה החברה, היא ניפצה את תחזיות האנליסטיים עם גידול בשורת הרווח ובהכנסות.

במהלך 2020 מניית גוגל הוסיפה כ-27% לערכה ושווי השוק שלה עומד כיום על כ-1.17 טריליון דולרים.

גוגל (אלפאבית) – תעודת זהות
שווי שוק: 1.17 טריליון דולרים * מנכ”ל: סונדאר פיצ’אי * עליית המניה ב-2020: כ-27%

מקום 3: אמזון (NASDAQ:AMZN) – שווי שגדול פי 92 מהרווח
בחודשים האחרונים מניית אמזון האטה את הקצב עם דעיכה של קרוב ל-8% בגלל שורה של סיבות אך אין ספק שמניית החברה שהקים ג’ף בזוז באמצע שנות ה-90 עדיין נחשבת לפלא בעיני המשקיעים.

אמזון היא חברה שהכנסותיה מגיעות כבר משורה רחבה של שירותים אך היא מוכרת לרובנו באמצעות פלטפורמת המסחר המקוון שלה. החברה שבסיסה בסיאטל, וושינגטון, נוסדה ב-1994, כאשר בראשית דרכה עסקה במכירת ספרים.

אחת הסיבות האפשריות להיחלשות מניית אמזון היא החשש לתמחור גבוה מדי.

אם נסתכל על הדוחות של החברה, שוויה של אמזון גבוה בכפי 92 משורת הרווח שהציגה החברה למשקיעיה ופי חמישה מהיקף המכירות המצופה של החברה.
נכון ליום המסחר האחרון מניית אמזון עמדה על כ-3,104.25 דולר ושווי השוק שלה הינו 1.56 דולרים.
5 החברות הגדולות בעולם
יחד עם זאת, אנליסטים עדיין טוענים כי ענקית הקמעונאות תשאושש. לאחרונה Tipanks פרסמו כי מתוך 32 אנליסטים שמסקרים את המניה, 31 ממליצים לקנות אותה. לפי הניתוח מניית החברה תגיע ל-3,811 דולר כ-20% יותר מאיפה שהיא כיום. אם התרחיש יקרה, אמזון תתקרב לשווי שוק של 1.9 טריליון דולרים. עוד עלה בניתוח כי המתחרה שלה וולמארט (NYSE:WMT), שעדיין בעלת דריסת הרגל הגדולה ביותר בתחום המסחר המקוון, תובס עד 2022.

אמזון – תעודת זהות
שווי שוק: 1.56 טריליון דולרים * מנכ”ל: ג’ף בזוז * עליית המניה ב-2020: 71%

מיקרוסופט: הפיבוריטית על קרנות הגידור
למרות הנסיקה של מניות טכנולוגיה המספקות פלטפורמות או שירותיים טכנולוגיים, שני המקומות הראשונים בדירוג הן מתחום החומרה.
בעקבות מגפת הקורונה ארגונים רבים ואנשים פרטיים עברו לשימוש מואץ באביזרים טכנולוגיים ושירותי ענן. הדבר הביא לעלייה של בהכנסות מיקרוסופט בהיקף של 13% ב-2020.

בשנת 2020 החברה, שממקימיה היו ביל גייטס ומנוהלת בשבע השנים האחרונות על ידי סאטיה נאדלה, עלתה בקרוב ל-40%.

מיקרוסופט, על אף שהיא אחת מהוותיקות שיש בקטגוריה שלה, משדרת אמינות לסוחרים ונראה כי הנהלת החברה לא מפסיקה לחשוב על מנועי צמיחה חדשים. מניית החברה, שעלתה במאות אחוזים בשנים האחרונות נחשבת לאמינה ויציבה, ולפי דירוגים שונים היא ידועה כבחירה האהובה על ידי קרנות הגידור.

מיקרוסופט – תעודת זהות
שווי שוק: 1.61 טריליון דולרים * מנכ”ל: סאטיה נאדלה * עליית המניה ב-2020: 40%

אפל: הוקמה שנה מאוחר יותר אבל מובילה על ענקית ה-PC
ענקית הסמארטפונים אפל שהוקמה כשנה אחת בלבד אחרי מיקרוסופט (1976) כבר הוכיחה שיש לה את זה.

שנתיים וחצי אחרי ששוויה של אפל פרץ לראשונה את רף טריליון הדולרים, אפל ויתר ענקיות הטכנולוגיה לא מראות סימנים של נסיגה גם בתקופת המשבר.
הפרסומת המפורסמת של אפל שיורדת על המחשבים של מיקרוסופט. צילום מסך
שווי השוק של אפל, החברה הבורסאית הגדולה בעולם, טיפס לראשונה בתולדותיו באוגוסט האחרון מעל לרמה של 2 טריליון דולר. מניית החברה זינקה ב-2020 השנה בלמעלה מ-65%. לאחרונה ענקית הסמארטפונים המנוהלת על ידי טים קוק הודיעה על עדכונים חשובים: הראשון הוא שהיא תסיים את התקשרותה עם ענקית השבבים אינטל (NASDAQ:INTC) ותעבור לייצור עצמי והשני הוא שהיא מתכננת עד 2024 להשיק דגם של רכב חשמלי. לכן לפי הסנטימנט החיובי של המשקיעים באשר לביצועיה נראה כי קיים סיכוי טוב כי אפל טובים בראש הדירוג גם ביתר 2021.

אפל – תעודת זהות
שווי שוק: 2.14 טריליון דולרים * מנכ”ל: טים קוק * עליית המניה ב-2020: 65%

כנסו לכתבה המקורית בפורטל ביג שוט

Big Shot

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
מאיר מזוז
מאיר מזוז

🤙  ... (המשך)

04.02.2021 23:48 GMT· הגב לתגובה זו
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.