זה הסקטור שהוסיף יותר מ-600 מיליארד דולר בנאסד"ק ב-2020

זה הסקטור שהוסיף יותר מ-600 מיליארד דולר בנאסד"ק ב-2020

Big Shot  | 27.12.2020 19:02

בשנה החולפת דיברנו על 4 סקטורים שחזינו שיתפוצצו בשנה החולפת. לרגל סגירת שנת המסחר של 2020 "ביג שוט" עם ניתוח מיוחד בסקטורים החמים שיצא לנו בול בהם
רכב של טסלה. חלק מענף שממשיך לגדול. (צילום: mangopulp2008)
כשבאים לדבר על העליות האדירות במניות ובתעודות הסל שחזינו בשנת הקורונה, קל מאוד להתחיל בנצחונות האדירים של המשקיעים שנכנסו לשוק ברגע שהשתנה הסנטימנט עם תחילת הרבעון השני של 2020. אין ספק שהמשקיעים הללו נהנו מתשואות אדירות של בין עשרות למאות אחוזים.

אולם, חשוב גם ללמוד על התהליכים של השוק כאשר היה שרוי בפאניקה, וחווה ירידות חדות.

תעקבו אחרי הדוב

אי שם בסוף פברואר מוקדם יותר השנה כשהשוק נכנס למצב של "שוק דובי" (ההגדרה ל"שוק דובי" היא ירידה של 20% או יותר מרמת השיא האחרונה), וורן באפט התראיין לטלוויזיה עם מסר מרגיע למשקיעים.

"האורקל מאומהה" הבהיר כי למרות שאחוז מאוד משמעותי מעסקיו הושפע מהירידות החדות, משקיעים צריכים להתמקד בטווח הארוך ולא לשפוט לפי התנודות הרגעיות בשווקים. מסתבר שמייסד ברקשייר האת'ווי לא החטיא בהרבה. כאשר כל המדדים, נאסד"ק ו-S&P 500 הגיעו לשיאים חדשים.

כמו באפט, היו עוד משקיעים, סוחרים ואנליסטים, קטנים וגדולים כאחד, שהצביעו על שורה של מגמות שעתידות להתרחש ב-2020. גם ביג שוט, פרסם שורה של וובינרים בנושא, שחזו פריחה בשורה של סקטורים ובמניות. הנה הסקירה:

סקטור הרכבים החשמליים: טסלה אבל לא רק
רבות דובר על על סקטור הרכבים החשמליים, בעיקר בגלל טסלה שמנייתה עלתה בכ-700 אחוז בשנה החולפת. אך הסיפור של טסלה הוא רק חלק בפאזל של תעשייה גדולה ותחרותית מאוד שבשנה החולפת תפסה את תשומת לב המשקיעים.

במסגרת הטרנד, מוקדם יותר השנה "ביג שוט" כיוונה את הזרקור לארבע מניות בוול סטריט שצברו תאוצה - שלוש סיניות ואמריקאית: טסלה, אקספנג (XPEV), לי וניאו (NIO). לפי הבדיקה שלנו, ניו הגדילה את שוויה מ-4 מיליארד דולר ל-73, לי גדלה מ-14 מיליארד דולר ל-27 אקפנג הוסיפה לעצמה כ-13 מיליארד בשווי וטסלה, שטרפה את כל הקלפים, העלתה את שוויה מ-76 מיליארד דולר לקרוב ל-612 מיליארד דולר. לכן, לפי הבדיקה שלנו שווי השוק רק של ארבע המניות שסקרנו בשנה החולפת עלה לא פחות מ-631 מיליארד דולר.
הוסיפו יותר מחצי טריליון דולר לערכן. ענקיות הרכב החשמלי
אנחנו הצבענו על ארבע מניות חמות בתחום הזה. אולם, ישנם תתי מגמות בשוק הרכבים החשמליים כמו אוטומציה בשוק, כניסה של שחקניות גדולות (כמו אפל למשל) ושיפור הביצועים של סוללות הרכבים. לכן שווה יהיה לעקוב מה יקרה לטסלה ולחברות הסיניות ב-2021.

הביוטק: מה יהיה עם הביקוש למודרנה ופייזר
עם למעלה מ-70 גופים, חברות ומדינות שעבדו ועדיין עובדות, ימים כלילות, על פיתוח חיסון לקורונה, נראה שלחברות התרופות הלך לא רע בכלל.

אחרי שהודיעה על אחוזי הצלחה כמעט מושלמים בחיסון שפיתחה לקורונה, מודרנה, ופייזר התחילו להפיץ מאות מיליוני מנות של חיסונים ברחבי העולם. לפי החברות, המחיר לחיסון נע בין 20 ל-37 דולר. דבר שצפוי להסב גידול של מאות מיליונים בהכנסות בתקופה הקרובה.

מאז ההודעה על הישגיה בפיתוח החיסון לקורונה בחודש שעבר, קפצה מניית מודרנה ביותר מ-30 אחוז! ומתחילת השנה נסקה מודרנה ביותר מ-500 אחוז.

אבל כמו ביתר הסקטורים, העלייה של מניית מודרנה היא חלק מנסיקה של תחום הרבה יותר גדול ורחב. החל מקוקטייל לקורונה שהגיע עד לנשיא ארה"ב של חברת רגנרון ועד לפייזר, מודרנה ואסטרהזניקה .הקורונה התניעה את המשקיעים להתכוונן לחברות התרופות. כפי שביג שוט המליצה.
עד ללא מזמן, הסנטימנט של המשקיעים כיוון למכירה ולמימוש רווחים, וזאת תחת ההבנה שברגע שיסתיים מבצע החיסון העולמי, מנועי הצמיחה של חברות קטנות כמו מודרנה יקטן באופן משמעותי. אולם, לאור הדיווחים על מוטציה לקורונה יכול מאוד להיות שנחיצות של חברות הפארמה-קורונה לא ידעך כפי שרבים חזו. לכן כדאי להשאר מעודכנים סביב התחזיות והניתוחים.

סקטור הקנאביס - צפוי לצמוח פי 4 בשנים הקרובות
סקטור הקנאביס זה אולי אחד מהתחומים הכי מעניינים, מתפתחים ומסקרנים כיום. הענף הזה מגלגל כ-20 מיליארד דולר, ולפי אנליסטים הוא צפוי לגדול בכפי ארבעה עד 2025. כשמדברים על קנאביס, הזרקור בעיקר מכוון לביקושים מתחום השימוש העצמי ופארמה, אך בוובינר נרחב שהצגנו בנושא דיברנו גם על האפשרות שענף האופנה גם יגדיל את הביקושים לקנאביס. ועם סקרים שמצביעים על מוכנות של האמריקאים להעברת חוק פדרלי שמאשר שימוש בקנאביס, לצד הכניסה של נשיא דמוקרטי, ייתכן מאוד שלגליזציה תתאפשר בעתיד הלא רחוק.

המלך הבלתי מעורער של השנה האחרונה: הסקטור הטכנולוגי

אם יש סקטור שללא ספק בלט בשנה האחרונה, אולי יותר מכל יתר הענפים גם יחד זה הענף הטכנולוגי. כראייה, מדד "נאסד"ק 100", שמכיל בתוכו חברות טכנולוגיה רבות כמו אפל, זום אייבי, אמזון (NASDAQ:AMZN) גוגל (NASDAQ:GOOGL) וכד', עלה ב-46 אחוז.

אנחנו בביג שוט הצבענו על שורה של מניות בתחום הזה, וקלענו בגדול. נתחיל בישראליות, פייבר ולמונייד אך גם ענקיות כמו פייסבוק (NASDAQ:FB) ופייפאל. כל המניות האלה עשו תשואות די אדירות על גב הקורונה.

כעת כאשר מניות הלואו טק חוזרות לתשומת הלב של המשקיעים עקב האיתותים לחזרה לשגרה, יהיה מעניין לראות מה יקרה לזום, נטפליקס ולמניות הטק האחרות שנסקו על תוך כדי המגפה.
רוצים לראות אילו עוד מניות עשו את 2020? כנסו לפורטל ביג שוט בלינק הזה

Big Shot

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.