אתם שואלים, עמיר עונה: כך אפשר להשקיע באופציות על מדדים

אתם שואלים, עמיר עונה: כך אפשר להשקיע באופציות על מדדים

Big Shot  | 01.12.2020 18:24

אחרי שהבנתם מהו מחיר מימוש ומה זה מכפיל וכיצד ניתן לקבל חשיפה לאופציה בחיסכון גדול, עמיר רובשטיין עם שלוש תשובות לשאלות הגולשים בפורטל ביג שוט ניוז. לימוד מסחר באופציות: פרק 4
משגע את המשקיעים ומשאיר לכם אופציה. הנאסד

סדרת הכתבות של פורטל ביג שוט ניוז, בנושא האופציות – נמשכת. בשבוע שעבר עסק הטור של עמיר רובשטיין, בשאלת היכולות של המשקיעים ליצור יכולות מינוף גבוהות על אופציות, זאת לאחר הטור השני שעסק בהבדלים בין אופציות הרכש והמכר. אופציה, למי שלא זוכר, מקנה את הזכות לרכוש את נכס הבסיס נקראת אופציית רכש (call). אופציה המקנה את הזכות למכור את נכס הבסיס נקראת אופציית מכר (Put).

לאחר שלמדנו כי אופציית CALL היא “בתוך הכסף” כאשר מחיר השוק של נכס הבסיס גבוה ממחיר המימוש ובאופן מקביל אופציית CALL היא “מחוץ לכסף” כאשר מחיר השוק של נכס הבסיס נמוך ממחיר המימוש, נעסוק בשאלות שלכם – הגולשים. היום נתמקד בשאלות בסיסיות בלימוד מסחר באופציות: מדוע כדאי לעסוק בכלל בתחום ומהן אופציות על מדדים.

אילו סוגי מדדים קיימים ואיך בגלל סוחרים?

ובכן, ישנם אופציות כמעט על כל מדד עיקרי בארה”ב, למשל מדד s&p500 ,Nasdaq ,Dow Jones, וכן על מניות רבות כגון Apple, Amazon, Facebook, IBM, Intel ועוד. לכל סוג אופציות יש את המפרט שלו. הוא מפורסם באתר הבורסה בו היא רשומה (CBOE -Chicago Board Options Exchange, למשל). ומי מתכווך בעסקה? ובכן, ישנם ברוקרים אלקטרונים רבים המאפשרים פלטפורמה למסחר באופציות מסוגים שונים באופן ישיר וידידותי למשתמש כגון אינטראקטיב ברוקרס, טריידינג טכנולוג’יס, צ’ארלס שוב ועוד.
שובר שיאים חדשים. מניה המחקה את מדד S&P 500

מדוע בכלל כדאי לסחור?

פוטנציאל הרווחים בשווקים הנוכחיים בעקבות התנודתיות שאנו חווים הם לאין שיעור גבוהים ממה שהיה בעבר. אנו מקבלים גישה ישירה לשוק עם נזילות כמעט אין סופית במונחי חשיפה ואפשרות לנהל את הסיכון שלנו על ידי כלים רבים ומגוונים. בכך, אפשר לנצל עוותי תמחור רבים בשווקים בעלי מתאם גבוה.

אפשר לסחור בקלות, כי אנו יכולים לגשת לשוק האופציות מכל מקום בעולם, לבנות אסטרטגיות רבות ומגוונות, כמעט לכל תקופת זמן בעזרת מערכות מסחר מתקדמות ביותר. שווקים שבעבר נחשבו סגורים אך ורק לגופים מוסדיים ולסוחרים גדולים וסופר מתוחכמים, נפתחים עתה לשאר העולם, וע”י הכשרה ולמידה מעמיקה, הם מאפשרים לסוחר הבודד בעל הכישרון, לייצר הכנסה יוצאת דופן ולאורך זמן.

באחד הטורים האחרונים למדנו כי קיימים שני סוגים עיקריים של אופציות. מהן התכונות שלהן

כזכור, שני סוגים עיקריים של אופציות: אופציות אמריקאיות ואופציות אירופאיות. אופציות אמריקאיות מקנות למחזיק האופציה את הזכות לממש את האופציה בכל עת שירצה לפני פקיעת תוקף האופציה, בעוד שאופציות אירופאיות מקנות את הזכות לממשן רק ביום פקיעת תוקפה של האופציה.

התכונות:

 1. שתי האופציות סחירות.
 2. אופציה אמריקאית – סליקה פיזית (Physical Delivery) : בעת המימוש, מקבל הקונה את נכס הבסיס עצמו (למשל תעודת סל), ואז ניתן למכור את נכס הבסיס בשוק החופשי.
 3. אופציה אירופאית – סליקה כספית (Cash Clearing) : בעת המימוש ההתחשבנות היא כספית ומתבצעת אוטומטית, מחזיק האופציה יקבל את ההפרש שבין מחיר המימוש למחיר נכס הבסיס.
 4. הסליקה מתבצעת באופן אוטומטי ע”י המסלקה הראשית של כל בורסה.
בטור הבא שיעסוק גם הוא בלימוד מסחר באופציות נעסוק בשאלות נוספות, שלכם הגולשים. אחת מהן, למשל, עוסקת בשאלת הפרמיות. וגם: הפתעה קטנה לגולשים.

רוצים לקרוא עוד כתבות בנושא שוק ההון? לחצו כאן.

  Big Shot

  מאמרים נוספים

  תגובות אחרונות

  הוסף תגובה
  אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
  דיון
  השיבו לתגובה...
  אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

  מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
  לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
  פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
  חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
  פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

  English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
  יציאה
  בטוחים שברצונכם לצאת?
  לאכן
  ביטולכן
  מעדכן נתונים

  +

  הורידו את אפליקציית Investing.com

  קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

  Investing.com מציעה חוויה משופרת
  למשתמשי האפליקציה!

  תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.