שוק האג"ח הפך לשיחת היום בקרב המשקיעים במסחר בשוק ההון, אחרי שאור-ייר החליטה לעצור

שוק האג"ח הפך לשיחת היום בקרב המשקיעים במסחר בשוק ההון, אחרי שאור-ייר החליטה לעצור

Big Shot  | 30.11.2020 13:11

המשקיעים לא יראו את הכסף במועד (Photo by Markus Spiske on Unsplash)

שוק אגרות החוב של חברות הנדל”ן הפך אתמול לשיחת היום בקרב המשקיעים במסחר בשוק ההון. הסיבה: חברת הנדל”ן אול-ייר החליטה לעצור את התשלומים למחזיקי אגרות החוב.

מדיווח שהעבירה החברה לבורסה עולה, כי ההחלטה התקבלה למרות שהחברה נמצאת ביתרה ויכולה לעמוד בתשלום של 109 מיליון שקל למחזיקי האג”ח סדרה ב’ שאמור להתבצע הבוקר (שני). החברה הודיעה כי שיחת זום עם מחזיקי אגרות החוב תתבצע היום בשעה חמש אחר הצהריים.

היא מסרה כי מדובר ב”עדכון מאת נציגי החברה על מצב עסקיה של החברה לרבות הליכי משא ומתן בהם מצויה החברה, הצגת תזרים מזומנים ועמידתה של החברה בקובננטים. זאת בין היתר על רקע הודעת החברה בדבר החלטת דירקטוריון החברה על עצירה זמנית של התשלומים למחזיקי אגרות החוב ופניית החברה לנאמן אגרות החוב (סדרות ב’, ג’, ד’, ו-ה) של החברה לכינוס אסיפות מחזיקים וצפי לעיכוב בפרסום הדוח העתי ליום 30 בספטמבר 2020

אבל מה שמעניין את המשקיעים, בשורה התחתונה, זאת תשואת האג”ח. בתגובה להודעה, צללו אתמול אגרות החוב של החברה: אג”ח מסדרה ב’ ב-26.7 אחוז, אג"ח ג' ב-16 אחוז, אג”ח ד’ ב-34.3 אחוז, אג”ח ה ב-8.7 אחוז. החברה, אגב, גייסה את היקף החוב הגבוה מבין חברות הנדל”ן מארה”ב שהנפיקו בבורסה בתל אביב. סך הכל עומד על 2.3 מיליארד שקל.

בדיווח של החברה הדגיש הדירקטוריון כי החברה “כשרת פרעון ככל שתמשיך לפעול במהלך העסקים הרגיל ומבלי שהחובותיה יועמדו לפרעון מיידי”. כעת, נותר לבחון כיצד יושפעו בעלי האגרות מהמלך בטווח הארוך.

אם אתם רוצים לקרוא עוד בנושא חדשות שוק ההון, לחצו כאן.

Big Shot

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.