סקירת שבועית 21-27.4.2013

סקירת שבועית 21-27.4.2013

Atrade  | 21.04.2013 10:31

השבוע במרכז: נתוני התמ"ג של בריטניה וארה"ב

השבוע שהיה: סיכום קצר
האירועים שתפסו כותרות השבוע:
שבוע מאכזב עבר על המשקיעים הפיננסיים ברחבי העולם. המדדים המובילים בוול סטריט הצליחו לסגור את השבוע בטרטוריה החיובית אך בסיכום השבועי המדדים צללו. שבוע מאכזב מבחינה היסטורית עבר גם על סוחרי הזהב אחרי שרשם את הצלילה החדה ביותר מזה יותר מ-30 שנה.
האחראית לפאניקה בשווקים ולזריקת הסחורה בזהב הייתה סין אחרי שפרסמה את נתוני התמ"ג של הרבעון הראשון, ממש בפתיחת השבוע. על פי הנתון, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם צמחה בקצב של 7.7% לעומת הצפי שעמד על צמיחה של 8%. מדובר בנתון מאכזב המעיד על כך שההתאוששות בסין מאבדת מומנטום.

ארה"ב- הלחץ על ברננקי יורד
האינפלציה בארה"ב ירדה באופן משמעותי וכך גם הלחץ על ברננקי. חלק מחברי הפד' הפעילו לחץ בעבר הלא רחוק על ברננקי ודרשו להפסיק או לצמצם את היקף הרכישות החודשיות אשר עלולות להוביל להתפרצות אינפלציונית בעתיד.
מספר הבז' הסוקר את הפעילות הכלכלית של 12 המחוזות שבהם פועל הפד' עולה כי חלה התאוששות הדרגתית במרבית המחוזות, בעיקר בסקטור הנדל"ן. בחלק מהמחוזות הורגשה האטה מסוימת בצריכה הפרטית.
השבוע לא התפרסמו אירועי מקרו משמעותיים והמשקיעים נתנו משקל למדווחות הגדולות בוול סטריט, ביניהם – גוגל ומיקרוסופט אשר הפתיעו לטובה ו-IBM אשר פספסה.
בסיכום השבועי, המדדים האמריקנים צללו ביותר מ-2% בהובלת מדד הנסד"ק אשר צלל ב-2.7%.


אירופה ובריטניה – סימנים מדאיגים מפעילים לחץ על השווקים
הלחץ על הכלכלה הגדולה של גוש האירו גובר אחרי פרסום נתוני מקרו מאכזבים המעידים על האטה משמעותית במדינה. בריטניה סופגת ביום שישי האחרון הורדת דירוג אשראי מסוכנות הדירוג פיץ'. הסוכנות הורידה את דירוג האשראי המושלם של בריטניה מ-AAA לרמה של AA+. פיץ' מצטרפת לסוכנות הדירוג מודיס אשר הורידה את דירוג האשראי המושלם של בריטניה בחודש בפברואר. הורדות הדירוג באו על רקע החולשה הכלכלית המתמשכת בבריטניה הפוגעת בצמיחתה. מנתוני התעסוקה שהתפרסמו השבוע עלה כי האבטלה בבריטניה זינקה לרמה של 7.9%.
הסנטימנט הכלכלי של גרמניה צלל בחודש אפריל לרמה של 36.3 הנקודות מ-48.5 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם. אנליסטים ציפו לנפילה רכה יותר לרמה של 41.5 הנקודות. הנתון המשוקלל של גוש האירו כולו צלל גם כן לרמה של 24.9 נקודות לעומת 33.4 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם.
הנתונים המאכזבים לא הפריעו לאירו אשר הצליח להתאושש אמש מול מרבית המטבעות הנסחרים מולו.

מה צפוי לנו השבוע?
זירה מקומית
שבוע המסחר צפוי להיפתח על רקע הנעילה החיובית בוול סטריט ופרשת הסדר החוב של דנקנר אשר העסיקה את המשקיעים המקומיים בשבוע שעבר. מדד ת"א 25 צלל ביום האחרון של השבוע ב-1.22% וסגר את בסמוך ל-1,200 הנקודות. אנו מעריכים כי המדד ימשיך לנוע מטה אל עבר אזור התמיכה המשמעותית הניצבת ב-1,180 הנקודות.
בזירת המט"ח, הדולר ימשיך לצבור תאוצה השבוע על רקע הסנטימנט ההפכפך בשווקים המבריח את המשקעים, חזרה לכיוון הדולר האמריקני. צמד הדולר שקל הצליח לשמור על רמות מחיר מעל 3.6, אך תמיכה זו שברירית מאוד היות והספקולנטים עדיין לא הרימו ידיים ובהחלט יתכן כי ינסו לבחון שוב את נחישותו של בנק ישראל. שבירה של 3.58 תוביל לצלילה אל עבר 3.55. מהלך עליות הבא עשוי להיבלם באזור 3.67. פריצה של רמה זו תוביל להמשך העליות אל עבר 3.71.


זירה בינ"ל
השבוע צפוי להיפתח על רקע פסגת ה-g20 אשר נערכה בסופ"ש האחרון בוושינגטון. במהלך הפסגה לא נשמעו ביקורות ספציפיות כנגד המדיניות המוניטארית של יפן והצדדים נמנעו מלקבוע יעדים ברורים להורדת החוב הלאומי של המדינות, והסתפקו בקביעת יעדים כלליים מחשש שההתאוששות בכלכלה העולמית עדיין לא יציבה. בנוגע לתוכניות התמריצים סוכם כי מנהיגי המדינות המתועשות בעולם ימשיכו לעקוב אחרי התוכניות המיושמות בחלק מהמדינות על מנת למנוע מצב של אובדן שליטה ולתוצאות שליליות שעלולות להתפתח בעתיד.
בדומה לשבוע הקודם, גם השבוע סין תרכז עניין בפתיחה. מדד מנהלי הרכש של סקטור היצור במדינה צפוי לרשום קריאה של 51.4 נקודות לעומת 51.6 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם. כל נתון מתחת לצפי או אפילו מתחת ל-50 ( המעיד על התכווצות הסקטור) עלול להוביל לפאניקה נוספת בשווקים.
בארה"ב כדאי לעקוב אחרי נתון התמ"ג של הרבעון הראשון לשנת 2013. על פי הערכות המוקדמות, הכלכלה הגדולה בעולם צמחה בקצב של 3%. מעבר לנתון הזה, כדאי לעקוב אחרי מכירות הבתים החדשים ואחרי הזמנות המוצרים ברי קיימא.
באירופה, נעקוב אחרי מדד מנהלי הרכש של מדינות המפתח של הגוש כגון גרמניה וצרפת אשר מראות סימני חולשה משמעותיים לאחרונה. בשתי המדינות צפויה התכווצות נוספת בסקטורים השונים.
ביום רביעי כדאי לעקוב אחרי סקר האקלים העסקי בגרמניה הצפוי לרשום קריאה של 106.4 נקודות לעומת 106.7 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם.
בחמישי הפוקוס עובר לספרד, שם יפורסם דוח התעסוקה של החודש האחרון. על פי הצפי, שיעור האבטלה צפוי לקבוע שיא היסטורי חדש ברמה של 26.5% לעומת 26% שנרשמו בחודש הקודם.
בבריטניה המקרטעת, כדאי לשים לב לנתון התמ"ג שיפורסם ביום חמישי. על פי הנתון, הכלכלה הבריטית צמחה בשיעור אנמי של 0.1% בלבד אחרי הצמיחה השלילית של 0.3% שנרשמה ברבעון האחרון של 2012. נתון מאכזב עלול להפעיל לחץ כבד על המטבע המלכותי.

עונת הדוחות בארה"ב תמשיך לרכז עניין השבוע- אפל במרכז אחרי שמניותיה צללו לשפל חדש.
בזירת המט"ח והסחורות, אנו מעריכים כי התנודתיות תימשך גם השבוע אך אנו נוטים לתמוך בהתחזקות נוספת של הדולר האמריקני ושל הין היפני. חוסר הוודאות בשווקים תקשה מאוד על המשקיעים לעבור ממגננה להתקפה כל כך מהר. נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות בשווקים ונעדכן בהתאם.

ניתוח טכני
דולר שקל
USD/ILS
<span class=USD/ILS" title="USD/ILS" width="1175" height="451" />

ניתוח כללי
- הצמד הצליח לבסס את מעמדו מעל 3.6 ועשוי להמשיך לנוע מעלה אל עבר אזור 3.67. שבירה של התחתית האחרונה תוביל להמשך הירידות אל עבר 3.55.
- ה- CCI משופע כלפי מעלה.
- הממוצעים הנעים משופעים כלפי מטה.


תחזית שלנו: חוסר הוודאות בשווקים מעבר לים עשויה לדחוף את הצמד אל עבר – 3.67. היעד הבא שלנו- 3.7.

אירו דולר
EUR/USD

<span class=EUR/USD" title="EUR/USD" width="1175" height="451" />


ניתוח כללי
- תבנית מסוג " bearish engulfing" נוצרה מתחת לפיבו' 50%. את התבנית סימנו בצהוב.
- המלחמה בין הקונים למוכרים צוברת תאוצה סביב אזור ממוצע נע 200.
- שבירה מטה של 1.30, תוביל להמשך הירידות אל עבר 1.29 ואילו פריצה מעל 1.3230 תוביל לזינוק אל עבר 1.3340.


תחזית שלנו: הפוטנציאל השוורי מוגבל עד אזור 1.3230. פריצה של רמה זו תוביל להמשך העליות אל עבר 1.3340. שבירה מטה של 1.30 תוביל למהלך ירידות אל עבר אזור 1.29.

דולר ין
USD/JPY

<span class=USD/JPY" title="USD/JPY" width="1175" height="451" />

ניתוח כללי
- הצמד בונה פסגה סביב אזור ה-100 ין לדולר. אם תתקבל תבנית דובית בתחילת השבוע, הדבר עלול להצית גל ירידות משמעותי.
- ניתן לראות כי הצמד בחן את אזור פיבו' 50% המהווה גם אזור התנגדות משמעותית הניצבת בסמוך ל-100 ין לדולר.
- נעילה יומית מעל ההתנגדות בכחול עשויה להוביל לזינוק אל עבר 101.30.
- מתנד הסטוכסטי עשוי לספק איתות דובי.

תחזית שלנו: גל הירידות עשוי להתחדש. נוכל לנצל הזדמנויות חדשות אם תיווצר תבנית דובית מתחת ל-100 לכיוון: 98, 96.

פאונד דולר
GBP/USD


<span class=GBP/USD" title="GBP/USD" width="1175" height="451" />

ניתוח כללי
- הצמד סגר את השבוע מתחת לטווח המחירים העמוק שבין 1.63 – 1.5260. אנו מעריכים כי ניתן לצפות למהלך ירידות ארוך, הרבה מתחת לשפל האחרון שנקבע ב-1.4830.
- תבנית היפוך דובית בשם "כוכב ערב" נוצרה בגרף השבועי.
- שבירה של 1.52 עשויה להווה טריגר למהלך שורט.
- פריצה מעל 1.5410 תבטל את התרחיש הדובי שלנו.

תחזית שלנו: המשך שורט כל עוד הצמד נסחר מתחת ל-1.54. יעדים: 1.5150, 1.49.

Atrade

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.