סקירה שבועית 15-21.4.12

סקירה שבועית 15-21.4.12

Atrade  | 16.04.2012 10:21המשקיעים מתעלמים מעונת הדוחות

השבוע החולף - סיכום קצר
שבוע המסחר המקוצר נפתח באווירה פסימית במיוחד, אחרי שהמשקיעים באירופה חזרו למסחר ביום שלישי, והגיבו לנתוני התעסוקה הגרועים שפורסמו בארה"ב שבוע לפני כן. על פי הנתון, המשק האמריקני הצליח ליצר 120 אלף משרות בלבד, לעומת הצפי שעמד על תוספת של 207 אלף משרות. עדכון נתוני פברואר כלפי מעלה, מ- 227 אלף ל- 240 אלף משרות והירידה של 0.1% בשיעור האבטלה ל- 8.2%, לא הצליחו למתן את הירידות בשווקים ואת נפילתו של הדולר. מדובר בנתון הגרוע ביותר מאז תחילת השנה, ולראשונה מזה כשלושה חודשים - המשק האמריקני ייצר פחות מ- 200 אלף משרות.
המשקיעים התעלמו כמעט לחלוטין מהפתיחה המצוינת של עונת הדוחות הרבעוניים בארה"ב והמשיכו לתת משקל יתר למצבה הכלכלי של אירופה ולצרות הממשיכות לזרום מכיוונה של סין. בסיכום היום האחרון של השבוע, המדדים בוול סטריט צנחו ביותר מ- 1%, כאשר מדד הנסד"ק 100 בלט עם צניחה של 1.51%. המדדים באירופה (הדאקס והקאק) צנחו ביותר מ- 2% ואילו מדד הפוטסי איבד "רק" 1.03% מערכו.
המדווחות הבולטות:
ענקית האלומיניום "אלקואא" פתחה את העונה ביום שלישי, עם דיווחים מצוינים אשר משכו את המדדים מעלה. החברה הכתה את התחזיות והציגה רווח של 10 סנט למניה, עם הכנסות של 6.01 מיליארד דולר, כאשר האנליסטים ציפו להכנסות של 5.77 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו דווקא להפסד של 4 סנט למניה. ענקית החיפוש גוגל פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון, והציגה זינוק של 61% בשורת הרווח, עם הכנסות גבוהות רק במעט מהתחזית.


אירופה - הספרדים מלחיצים את השווקים.
אם לא די בכך שהתשואות על האג"ח הספרדיות עולות, הרי ראש ממשלת ספרד הוסיף סיבה לדאגה במהלך נאומו בשבוע שעבר, בו אמר בין היתר כי "להבדיל מיוון, אותנו אי אפשר להציל". נאומו הפסימי הזה מצטרף לעוד שורה של נאומים והתבטאויות פסימיות שמתפרסמים לאחרונה על ידו. מבחינה כלכלית, ספרד נמצאת במשבר עמוק, שעלול לאלץ אותה לבקש סיוע חיצוני. הספרדים מתמודדים עם שיעור אבטלה של יותר מ- 23% ועם גרעון עצום, המחייב את הספרדים לבצע רפורמות קשות.
נזכיר כי בשבוע שעבר הספרדים נכשלו בעת שניסו לגייס כספים באמצעות מכירת אג"ח. הספרדים הצליחו לגייס 2.6 מיליארד אירו בלבד, בתשואה ממוצעת של כ- 5.3%. התשואות לאג"ח 10 שנים זינקו לרמה של יותר מ- 5.5%.
סין - הקטר הסיני ממשיכי להאט את הקצב.
הכלכלה השנייה בגודלה בעולם צמחה ברבעון הראשון בקצב שנתי של 8.1% - הקצב הנמוך ביותר שנרשם מאז הרבעון השני של שנת 2009. הנתון מפספס את תחזיותיהם של האנליסטים שציפו לצמיחה של 8.3% לפחות.

השבוע במרכז
התיקון בשווקים הפיננסיים צפוי להימשך גם השבוע. החדשות הרעות מאירופה תמשכנה להעיב על השווקים. מטבעות חוף המבטחים (הדולר והין) צפויים להמשיך את מסע ההתחזקות שלהם, לאור הסנטימנט השלילי ההולך וגובר. במישור המקרו - המשקיעים יעקבו בדריכות אחר נתוני המכירות הקמעונאיות בארה"ב, הצפויים להתפרסם ביום שני. על פי התחזיות, המכירות בחודש מרץ עלו ב- 0.4% בלבד, לעומת העלייה של 1.1%, שנרשמה בחודש קודם. נתון זה משמעותי ביותר, היות והוא משקף את מצבו הכלכלי של הצרכן האמריקני, המהווה מנוע צמיחה עיקרי של הכלכלה הגדולה בעולם. באירופה, המשקיעים יעקבו בדריכות אחר סקר הסנטימנט הצרכני של מכון ZEW ואחר סקר האקלים העסקי בגרמניה. הסקרים הללו יספקו תמונה כללית על מצבו הכלכלי של גוש האירו בכלל, ושל כלכלת גרמניה בפרט, הנחשבת לכלכלה הגדולה ביותר בגוש האירו. בקנדה כדאי לעקוב אחר החלטת הריבית, הצפויה להישאר על כנה בשיעור של 1%.

עונת הדוחות
השבוע ירכזו עניין סיטיגרופ ובנק אוף אמריקה, בסקטור הבנקאות, ובטכנולוגיות תהייה זו חברת IBM.
ניתוח טכני
דולר-שקל
גרף יומי

ניתוח כללי
- ניתן לצפות להמשך העליות של הצמד אל עבר אזור הגבול העליון של היתד (3.7840).
- כישלון פריצה של היתד עלול להוות טריגר למהלך ירידות, אל עבר אזור הגבול התחתון של טווח המחירים.
- הממוצעים לאחר הצטלבות שוורית, דבר אשר תומך בהמשך העליות.
רמות משמעותיות
התנגדות 2: 3.8000
התנגדות 1: 3.7770
ספוט: 3.7563
תמיכה 1: 3.7430
תמיכה 2: 3.7080

תחזית לימים הקרובים: מסחר בתוך היתד. המשך לונג לכיוון הגבול העליון של היתד. יעדים: 3.77, יעד נוסף פתוח.
אירו-דולר
גרף יומי

ניתוח כללי
- בשבוע שעבר, האירו ביצע ככל הנראה את מהלך העליות המשמעותי האחרון מול הדולר, לקראת הצלילה שלו אל עבר אזור ה- 1.25.
- האירו מצליח להחזיק מעמד מעל הרמה הפסיכולוגית של 1.30. שבירה של רמה זו עלולה להוביל להמשך הצניחה בצמד, אל עבר 1.25.
- פריצה מעל 1.3140 תעכב את התרחיש הדובי שלנו לצמד זה.
רמות משמעותיות
התנגדות 2: 1.3290
התנגדות 1: 1.3140
ספוט: 1.3075
תמיכה 1: 1.3000
תמיכה 2: 1.2624


תחזית לימים הקרובים: בטווח הקצר – לונג, בטווח הארוך – שורט, אל עבר אזור 1.25. ליווי עסקאות מסקירה קודמת. החזקת פוזיציות שורט מהשבירה של 1.3290. יעדים: 1.32 + 1.31 (הושגו במהלך השבוע הקודם), יעד נוסף פתוח. ניתן לשקול הגדלה, אם וכאשר הצמד ישבור מתחת לשפל האחרון שנקבע בנק' 1.3033. יעדי הגדלה: 1.29, 1.27, יעד נוסף פתוח.
מדד ה-S&P500
גרף יומי


ניתוח כללי
- המדד חזר לבחון את אזור ההתנגדות הניצבת בנק' 1385 .
- תבנית מסוג "bearish engulfing", אשר נוצרה בגרף היומי, מעידה על נחישותם של המוכרים.
- הממוצעים משופעים כלפי מטה ומהווים התנגדות.
- ה- CCI מאותת על המשך שורט. הפוטנציאל הדובי – משמעותי.
- מהלך הירידות עשוי להימשך עד אחת מרמות פיבו' המסומנות על הגרף.

רמות משמעותיות
התנגדות 2: 1425
התנגדות 1: 1385
ספוט: 1366
תמיכה 1: 1315
תמיכה 2: 1282
תחזית לימים הקרובים: המשך שורט. מהלך הירידות עשוי להימשך כל עוד המדד נסחר מתחת ל- 1385. יעדים: 1320, 1290, יעד נוסף פתוח.

Atrade

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.