סקירה יומית 18.04.12

סקירה יומית 18.04.12

Atrade  | 19.04.2012 10:42

השוורים חזרו לזירה

השוורים חוזרים למשחק ובגדול. המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בעליות חדות, של יותר מ- 1.5%, מדד הנסד"ק 100 בלט עם זינוק של 2%. המדדים באירופה רשמו זינוקים חדים שלא נראו מזה זמן רב. מדד הדאקס זינק ב- 2.65%, מדד הקאק בלט עם זינוק של 2.72%, ואילו מדד הפוטסי טיפס "רק" ב- 1.78%. הסנטימנט החיובי בשווקים בא על רקע נתוני מקרו חיוביים שפורסמו באירופה, הנפקה מוצלחת בספרד ודוחות טובים של החברות המובילים המובילות בארה"ב. במישור המקרו, סקר הסנטימנט הכלכלי באירופה שנערך ע"י מכון ZEW , הראה שיפור משמעותי בסנטימנט, ביחס לחודשים קודמים. הנתון בגרמניה רשם קריאה של 23.4 נקודות לעומת הצפי שעמד על 19.7 נקודות. מדובר בנתון הטוב ביותר שפורסם מאז חודש יולי 2010. הנתון המפתיע מצביע על כך שהכלכלה הגדולה של גוש האירו מתחילה להראות סימני התאוששות מהמשבר, אך עדיין מוקדם לקבוע האם גרמניה תצליח לחמוק ממיתון במהלך השנה הקרובה. ספרד הצליחה בהנפקת האג"ח שלה. במהלך ההנפקה, הצליחה לגייס 3.2 מיליארד אירו, בריבית גבוהה יותר מהקודמות, אך היא נהנתה מביקושי יתר, והתשואות על האג"ח ירדו והרגיעו מעט את המשקיעים.
עונת הדוחות - ענק הבנקאות גולדמן זאקס הכה את התחזיות. התוצאות היו חלשות מאלו של שנה שעברה, אך חזקות יחסית לציפיות האנליסטים. קוקה קולה עקפה גם היא את התחזיות. אינטל , יאהו ו- IBM דיווחו אחרי הנעילה בוול סטריט, והכו גם הן את התחזיות.
מה צפוי לנו היום ?
בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, המשקיעים ינסו גם היום לשמור על הסנטימנט החיובי בשווקים. במישור המקרו, אור הזרקורים מופנה אל עבר בריטניה, לקראת פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה. המשקיעים ינסו ללכוד רמזים בנוגע למדיניות המוניטארית העתידית, אשר עשויה להישאר ללא שינוי עוד זמן מה. למרות העליות מאתמול, אנו עדיין תומכים בדעה שהשווקים הפיננסיים טרם סיימו את מהלך התיקון, כך שכדאי לקחת את העליות האחרונות בעירבון מוגבל.

ניתוח טכני
דולר – שקל
גרף יומי

ניתוח כללי
- הצמד הגיע אמש לגבול העליון של תבנית היתד, ונכשל בעת ניסיון הפריצה.
- תבנית "כוכב נופל" נוצרה ומעידה על כך שהמוכרים חזרו למשחק.
- ניתן לצפות להמשך שורט, אל עבר הגבול התחתון של תבנית היתד.
- פריצה של היתד עשויה להוביל למהלך עליות אל עבר שיאים חדשים.

רמות משמעותיות
התנגדות 2: 3.8000
התנגדות 1: 3.7815
ספוט: 3.7566
תמיכה 1: 3.7400
תמיכה 2: 3.6915


תחזית לימים הקרובים: מסחר בתוך היתד. תרחיש דובי: ניתן לשקול פתיחה של פוזיציות שורט כל עוד הצמד נסחר בתוך בתנית היתד. יעדים: 3.74, 3.71, יעד נוסף פתוח. תרחיש שוורי: ניתן לשקול פתיחה של פוזיציות לונג בפריצה של תבנית היתד. יעדים: 3.81, 3.83, יעד נוסף פתוח.
אירו – דולר
גרף יומי

ניתוח כללי
- בדומה למה שראינו בצמד הקודם (דולר-שקל), גם כאן יתכן שהצמד בנה תבנית יתד.
- הצמד ביצע אמש פריצת שווא של רמת ההתנגדות המשמעותית הניצבת באזור 1.3140. פריצת רמה זו עשויה להוביל להמשך עליות אל עבר אזור 1.33 (הגבול העליון של היתד).
- כישלון פריצה של 1.3140, עלול להוביל לחידוש גל הירידות בצמד אל עבר אזור ה- 1.30 דולר לאירו.
- שבירה של 1.30, עלולה להוביל לצניחה בצמד אל עבר אזור 1.25.


רמות משמעותיות
התנגדות 2: 1.3290
התנגדות 1: 1.3140
ספוט: 1.3120
תמיכה 1: 1.3000
תמיכה 2: 1.2624
תחזית לימים הקרובים: הצמד עשוי להמשיך לנוע בתוך תבנית היתד. תרחיש דובי. ניתן לשקול פתיחה מחודשת של פוזיציות שורט בשבירה של 1.31. יעדים: 1.3050, 1.30, יעד נוסף פתוח. תרחיש שוורי. ניתן לשקול פתיחה של פוזיציות לונג בפריצה מעל 1.3140. יעדים: 1.32, 1.3280, יעד נוסף פתוח.

דולר – ין
גרף יומי

ניתוח כללי
- הצמד נבלם באזור 80.25, המהווה אזור תמיכה היסטורית.
- תבנית ה"bullish engulfing" מצביעה על חזרתם של הקונים למשחק.
- כעת הצמד עושה את דרכו אל עבר אזור קו המגמה היורד. פריצת הקו תאשר את הסט-אפ השוורי, שעשוי לקחת את הצמד לכיוון שיאים חדשים.
- ה- CCI קרוב לספק איתות שוורי.
- הממוצעים לקראת הצטלבות שוורית.
- נעילה מתחת ל- 80.25 תבטל את התרחיש השוורי.
רמות משמעותיות
התנגדות 2: 84.10
התנגדות 1: 81.85
ספוט: 81.37
תמיכה 1: 80.25
תמיכה 2: 79.10

תחזית לימים הקרובים: לונג כל עוד הצמד מעל 80.25. ניתן לשקול הצטרפות למהלך עליות, כל עוד הצמד נסחר מעל 80.25. יעדים: 81.80, 83, יעד נוסף פתוח. אופציה פחות אגרסיבית: ניתן לשקול כניסה ללונג בפריצה של קו המגמה היורד. יעדים: 83, 84, יעד נוסף פתוח.

Atrade

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.