השלכות הורדת הריבית בקנדה לניתוח הטכני

השלכות הורדת הריבית בקנדה לניתוח הטכני

יעקב מיוחס  | 16.07.2015 20:13

הסקירה ניתנת כשירות .

מצורפות תמונות של הגרפי השונים בסוף המאמר לצורך הבנת הנאמר בו בצורה ויזואלית

הורדת הריבית הלא צפויה לפי תחזיות האנליסטים בבנק הקנדי, הגיע בתזמון מעניין של היחלשות הנפט על רקע ההסכם עם איראן. הסכם זה כידוע משפיע על מחירי הנפט לירידה, עקב ריבוי ההיצע שנפתח בעקבות הסרת החרם הצרכני על איראן.

השפעה הכי ישירה על צמדי המט"ח כאשר נגרם שינוי במחירי הנפט ניכרת במטבעות כדוגמת הקנדי וזאת מכיוון שקנדה היא מדינה שחלק מהכלכלה שלה בנויה על שיווק של חביות נפט.

היחלשות המטבע הקנדי ביום רביעי גרם להגעה של מחירי שיא שראינו כדוגמתם לאחרונה רק בשנת 2009 ואפשר לראות את המחירים הללו בגרף חודשי כרמות של תמיכה שמשמות כעת כרמות התנגדות ושנבדקו מספר פעמים

כעת השאלה מכאן לאן?

מה שניתן לומר על הטווח הקצר הוא שהעלייה שקרתה ביום רביעי השבוע השלימה עבודה רצופה של מספר ימים ולכן אנו צפויים לראות תיקון ואפילו תיקון משמעותי של 50% או אף הגעה ל 61.8% פיבונאצ'י בטווח הקצר (בגרפים תוך יומיים) שישקפו תיקון מתאים לעליה חדה זו.

כחיזוק לתחזית זו ניתן לראות את הגרף היומי שמראה על עצירה בכח של הקונים וזה מתבטא גם באינדיקטורים של המומנטום. בגרפים הקטנים יותר אף ניתן לראות באינדיקטורים הגעה למחירי מכירות יתר גם בגרף RSI וגם בגרף של הסטוכאסטיק.

במידה ונסתכל על גרף שעתי על מנת לבחון לאן כדאי לקחת את הפוזיציות לטווח זמן הקצר (שימו לב שהניתוח הוא לפי גרף שעה ולכך כוונתי "טווח קצר") ניכר שישנה סטיית מתנדים שורית ולכן לטווח קצר אנו צפויים לצאת לתיקון בצמד דולר/קנדי.

נתון שיכול לחזק את ההנחה הזו היא ניתוחו של גרף מחירי הנפט כאשר שם בגרף 4 שעתי רואים סטיית מתנד דובית מובהקת ובמחירים שעל הגרף רואים כבר קירבה לאיזורים של קונים בעבר.


ההבדל לדעתי ביכולת הניתוח של הגרף ובהתאמה בין גרף הדולר קנדי לבין הנפט לכך שבגרף הנפט אנו מנתחים בגרף 4 שעתי ובדולר קנדי מנתחים בגרף של שעה נובע מהעובדה שבדולר קנדי קרתה אותה הורדת ריבית שיוצרת היחלשות לזמן מה של הדולר הקנדי ולא משפיעה על הנפט.

לצורך השלמה ולסיכום רק נאמר שאומנם ניכר שהנפט הולך לחולשה כפי שאפשר לראות בגרף היומי שהנפט תיקן לרמת 38.2 פיבונאצ'י וחזר לירידות אך בטווח זמן הקצר יש אפשרות לראות אותו עוד עולה ובהתאמה ניתן לחזות שהדולר הקנדי גם הוא יתחזק לטווח הקצר.

נפט ברמה יומיתנפט 4 שעתיקנדי שעתיקנדי חודשי

יעקב מיוחס

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.

';