הסקירה הטכנית השבועית 29/05 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 29/05 מאת משה שלום

FXCM  | 29.05.2016 10:19

שלום לכולם,

מדד תא 25

ציטוט מן השבוע שעבר: "...פריצת היתד, ובמיוחד מעבר אפשרי מעל 1430, יכולים להיות הסמן העיקרי שהשלב השלילי הנוכחי הגיע למיצוי ושצפוי לנו תיקון עולה. לעומת זה, כלפי מטה, נאמר: סביבת 1383, ובמיוחד 1365, יהיו חייבות להישבר על מנת לתת תקווה לשורטיסטים..." והנה, ראינו שהשוק המקומי הבין את הרמז של יום השישי הקודם בחו"ל, והחליט לעשות את פריצת היתד, על מנת להתאים את עצמו למהלך החיובי הגלובלי. אחרי פריצת היתד, היה על המחיר לחצות את 1430, ולסגור משהו מפערי המחירים. את זה הוא עשה, וזאת על יד סגירת הפער הראשון לפחות, כפי שהחיצים הכחולים מראים היטב. ביצוע יפה זה הושג כמעט כולו ביום מסחר אחד אלים במיוחד. לאחר מכן, ראינו את המחיר חוזר מטה, ועומד בדיוק על קו התמיכה-התנגדות החשוב כל כך. מעין הגעה לנקודת איזון האומרת שנעשו צעדי התחלה אבל, ממש, ללא התחייבות ארוכת טווח...

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

אגב, השיפור המשמעותי התבטא גם באינדיקאציה: ב-2 סגול, אנו רואים כניסה יפה למדי של כסף, וב-3 סגול, אנו רואים תאוצה חיובית, עם חזרה מהירה של המומנטום לכיוון הטריטוריה החיובית.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: עכשיו, כל העיניים ממשיכות להיות נשואות לחו"ל, כאשר רמת התמיכה של 2030, במדד האמריקאי, ממשיכה להיות פוקוס הקורלציה המנייתית העולמית, ומצב הרוח הכללי. מקומית, ניתן לציין את 1430, כרמת המחיר המשמעותית. חזרה מעלה, התבססות, ובמיוחד פריצת הממוצע הנע 50 יום, כאן בשחור, יעצימו מאוד את האווירה החיובית. לעומת זאת, חזרה מטה, והישארות מתחת לאותה רמה, תכניס ספק לגבי אותו חיוב חדש, ובמיוחד תייצר ויברציות שליליות בקשר שבין השוק המקומי, וזה החיצוני.

מכאן נעבור לדולר-שקל

לעיתים, אני נפעם מן הדיוק של התנועה בנכסים הכלכליים, וזו אחת מן הפעמים הללו. במחשבה לוגית פשוטה, היינו מניחים שתנועה כה אלימה מעלה הייתה הופכת לתנועה חסרת מעצור סביב האזורים הראויים. והנה, יעד התנועה, אשר ציינתי בעבר כאן, דהיינו 3.876, הושג כמעט במדויק כאשר 3.884 הייתה הסוף של המהלך. כמו כן, הדיוק של ההגעה לסביבת תיקון שני השליש פיבונצ"י, בכיוון מעלה, ושליש כתמיכה בדרך מטה, גם הוא די מפליא. כך, בסופו של דבר, ולמרות האלימות הסביבתית, מתקיים סדר וניקיון בנקודות התגובה.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.
באינדיקאציה אין חדש: ליווי מושלם של התנועה, ועל כך לא מקבלים פרסים.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: אחרי ההלוך ושוב הגדול, סביר שנראה תקופה של דשדוש תבניתי כלשהו. משולש, יתד, דגל, מלבן, כל אחד יכול לעשות את העבודה, ולגרום לאותו תיקון בזמן, לצורך עיכול המהלך המתפרץ של תחילת מאי. אבל, ישנו קו המגמה 1, העומד בדרך, ואשר יכול בהחלט לגרום לתגובה מעלה נוספת. השבוע הבא ייקבע זאת. עבור השליליים נאמר: שבירת קו המגמה, ובמיוחד שבירה מטה של הממוצע הנע 50 יום, יהוו התחלה של נחמה פורתא עבורם.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

כל הכבוד לקובעי המדיניות, ולמעשה ידם. חוזק ידם הנטויה הצליחה שוב להציל את העולם... אמרה קצת בומבסטית, אבל חשבו לכם מה היה קורה אם רמת התמיכה של 2030 הייתה אכן נשברת. היותה גם בסיס, כל כך בולט, של תבנית ראש וכתפיים הייתה גורמת לריצת אמוק לכיוון יעד התבנית, דהיינו כ-70 נקודות מדד מטה. זה היה ממקם את המדד מתחת ל-2000, מתחת לממוצעים הנעים החשובים, ומכניס ויברציות שליליות בכל העולם המנייתי הגלובלי. שלא לדבר על הספקולציות לכיוון יעד נמוך מן הירידה הגדולה הקודמת, דהיינו זו אשר הביאה את המדד לסביבת 1800. במקום תסריט אימה זה, ראינו יציבות, היסוס, והחלטה החלטית (יום שלישי ה-24) לעשות מעשה ולחזור מעלה.

כך נקבעו כמה מסמרות:
· התנועה היורדת האחרונה הפכה להיות תנועה בדגל יורד (תבנית שורית)
· פריצתה מצביע על יעד התחלתה, דהיינו 2103
· חשוב מאוד המעבר מעל הממוצע הנע 50 יום
· ובמיוחד מעל רמת ההתנגדות של 2080 החשובה בגלל היותה השיא של הכתף הימנית. הכול ממש מן הספר של האופטימיים ביותר.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.
האמת היא שהאכזבה היחידה מגיעה מן האינדיקאציה, כאשר הן בזרימת ההון, ב-2 סגול, והן במומנטום, ב-3 סגול, אנו רואים תגובה מינורית למדי.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: חובה, אבל ממש חובה, עבור החיוביים לעמוד כמו קיר מבוצר מעל 2030. חוץ מזה הכול דבש. אפשר ללכת ולבדוק מלמעלה את הפריצה של הגבול העליון של הדגל, אפשר לשחק עם הממוצע הנע 50 וכו... אבל העיקר ברור, ונהיר לכולם. במקרה ועקרון זה יופר, ו-2030 אכן תשבר, אזי אוי ואבוי לכוחותינו האופטימיים. אז, לכוחות השורט הנורמטיביים יתווספו כל התמימים שנכנסנו עכשיו, וזאת על בסיס הוכחת כוחם החוזרת של קובעי המדיניות.

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.