הסקירה הטכנית השבועית 28/08 מאת משה שלום, ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

הסקירה הטכנית השבועית 28/08 מאת משה שלום, ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

FXCM  | 28.08.2016 09:53

שלום לכולם,
מדד תא 25
בשבוע שעבר ראינו דוגמא נוספת לצורה בה השוק המקומי שלנו מתייחס לאזורי מחיר חשובים. הכוונה היא ל"קפיצה" מעל, או מתחת, לאותו אזור, ביחד עם פתיחת פער מחירים רחב המיועד לסגירה בעתיד כלשהו. זה מה שקרה ביום חמישי שחלף כאשר החליטו השחקנים אצלנו להראות איך הם יודעים לשבור גבול תחתון של תעלה עולה יחד עם הגעה ועצירה בדיוק איפה שראוי להיעצר. הכוונה לשילוב שבין הממוצע הנע 50 יום, כאן בירוק, ורמת תמיכה היסטורית סביב 1442.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

למעשה, היינו במצב של המתנה דרוכה לירידות מאז שראינו את זרימת ההון, ב-2 סגול, יוצאת מן המדד, וכאשר המומנטום, ב-3 סגול, התחיל להיחלש לרמה של חוסר בתאוצה מגמתית כלל (נא ראו את הקו האדום). מאז, הממוצע הנע 200 יום, כאן בשחור, עזר לתהליך הדשדוש האופקי להימשך קצת יותר מן הצפוי, וזאת על ידי תמיכתו במחיר גם כאשר שבירת הגבול התעלה כבר בוצעה. ביום החמישי, פתאום היה כוח, ורצון, מספיקים כדי להכריע.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: הזירה מאוד ברורה, ולכן מסוכנת להפליא: כאשר הדברים ברורים מדי, זהו, בדרך כלל, סימן של מלכודת פתאים.

למרות זאת אין לנו ברירה אלא לציין את אותו ברור מאליו: לחיוביים קריטי לעמוד בסביבת 1442. כמו כן, עמידה זו צריכה להיות בנויה על חזרה של כסף לתוך המדד, וסוג של מומנטום חיובי. אם זה לא יקרה, והממוצע הנע 50 יום יישבר מטה, נוכל רק לשמוח בשמחת השליליים, ולציין שאחרי 1427 ישנו "חור שחור" של חוסר תמיכה עד 1393.

מכאן נעבור לדולר-שקל:
עוד קצת ועוד קצת והנה הגענו במט"ח אצלנו לרמה שעליה נלחמו פקידי הבנק המרכזי בעוצמה, וביד נטויה. רמת התמיכה סביב 3.75 מהווה סמל של מאבק איתנים בין מה שקובעי המדיניות המקומיים רוצים, ומה שהשוק מנסה לומר, דהיינו שהדולר הגלובלי, ונתוניה הכלכליים הרשמיים של מדינת ישראל, דורשים שקל חזק.

לא משנה הבכי והנהי של מי שמפסיד מכך, והכוונה בעיקר ליצואנים, מה שהשוק משדר, וקובע על ידי תנועת המחיר היא האמת הסופית. לא לשכוח שגם הספקולנטים הלונדוניים מעוניינים כנראה במצב הזה, וכך נמצא בנק ישראל נלחם לא רק עם גחמות המטבע האמריקאי העולמי אלא גם בבעלי אינטרסים המקצינים תמיד את התנועה, כאשר זו נמצאת לטובתם.

נאום ג"נט יילן בג"קסון הול, ביום שישי, ריכז את תשומת הלב של כל האנליסטים בכל ימי השבוע שעבר. זאת, כאשר נתוניהן הכלכליים של ארה"ב, ואירופה, לא היו מספיק חזקים על מנת לתת גושפנקא לבניית שינוי חיובי חדש עבור הדולר. בסופו של דבר, דבריה כוונו לסיכוי טוב יותר לעלייה בריבית והדולר העולמי התחזק מכך.

אצלנו, הזוג לא הספיק לשקף אלמנט פונדמנטלי זה. אם נחזור לטכני, נוכל לומר שקו המגמה המינורי הוא האלמנט הטכני התוחם החדש, והחד, של התנועה כאשר, כאמור, הלחימה האמיתית נמצאת כולה סביב מספר אחד: 3.75.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

באינדיקאטור המומנטום, ב-2 סגול, אנו חוזים בהמשך השלילה המאסיבית, והלא מלמדת דבר.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: אין הרבה מה להרחיב כאן: בנק ישראל נמצא שוב במבחן ההגנה על הרמה שהוא הגן עליה בגבורה באפריל השנה. האם יצליח? יש סיכוי זמני שכן. קצת עזרה מן העולם לא היה מזיק, וזה כנראה מה שקרה מפי ראשת הפד ביום שישי. נדע זאת לבטח רק כאשר הדולר יחזור לבלות מעל הרמה החשובה הקודמת, דהיינו מעל 3.8. בכל מקרה, יש לעיתים צורך באזכור המוטו של חוזה המדינה: "אם תרצו אין זו אגדה", למרות שמדובר בפקידים הפועלים בשוק כאילו הוא היה מכונה לרישום נוכחות.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500
לא פשוט לומר משהו מעורר השראה על המדד הזה. לפנינו דשדוש אופקי דו-שלבי. הראשון במעבר מעל 2150, והשני במעבר מעל 2170. שתי רמות כל כך קרובות שאולי ראוי לראות את התנועה כולה כאזור התייחסות אחד.

בכל אופן, התקווה להתפרצות חזקה מעלה, עקב השיאים ההיסטוריים החדשים, נכזבה קשות, והמדד מלעיט אותנו בתנועות שליליות תוך יומיות אלימות מספיק על מנת לשבור את הגבול התחתון של היתד 1.

שימו לב שבשלושת ימי המסחר האחרונים של השבוע שעבר זה מה שקרה, וזה מה שהכניס הרבה מאוד מנתחים חיוביים ללחץ . יום שישי היה פשוט יום קיצוני עם מסקנה דומה.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

למרות כל זאת ניתן לציין אלמנט של תקווה אחד: המרחק הגדול שהיה בין הממוצע הנע 50 יום, כאן בירוק, והמחיר הצטמצם לחלוטין ביום שישי. אותו ממוצע נע עכשיו אמור לעזור למחיר מלמטה (4 סגול). האם זו הייתה כל הכוונה? לחכות לו על מנת לקבל ממנו דחיפה לסגמנט העולה הבא? לשחקני וול-סטריט הפתרונים.

באינדיקאציה שממה שלילית זוטרה: בזרימת ההון, ב-2 סגול, אנו רואים עדיין כסף נכנס למדד אבל בקצב הולך ופוחת. ובמומנטום, ב-3 סגול, אנו רואים אינדיקאטור יורד מן הדשדוש אבל עם תאוצה שלילית מועטה בלבד.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: אין לי אלא לחזור על מה שנאמר כאן בשבוע שעבר: "שיא חדש מעל 2193 יעורר שוב את מיצי הקיבה של אוהבי המניות בשוק הזה, ולמעשה של בשוק המנייתי הגלובלי. כל דבר אחר יהווה אכזבה ותייצר דינאמיקה שלילית". ניראה לי שהדינאמיקה השלילית הזו אכן מגבשת צורה, בינתיים.

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מעניין מאוד  ... (המשך)

31.10.2016 12:13 GMT· 1 · הגב לתגובה זו
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.