הסקירה הטכנית השבועית 24/04 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 24/04 מאת משה שלום

FXCM  | 24.04.2016 09:11

שלום לכולם,
מדד תא 25

עוד שבוע חיובי עבר על העיר הלבנה. בימים אלו, אנו ממשיכים ליהנות מן הרוח הגבית של חו"ל, והפעם, אחרי הרבה מאוד זמן, אנו גם מנצלים זאת היטב. יש לזכור שברמה המקומית אין לנו הרבה חדשות מעניינות, משנות מצב. שמירת הריבית במקומה, דיבורי הדירוג הטוב, ובכלל, היציבות הביטחונית היחסית, כל אלו מאפשרים למדדים שלנו לקחת השראה של כיוון כללי ממה שנעשה בארצות הניכר, ללא הפרעה יתרה. טכנית, היעד היה מובנה, ברור, והושג במלואו. המדד הגיע לסביבות הרמה העגולה של 1500, ושם נעצר ליומיים לראות איך מתקדמים מכאן. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. בינתיים, אין סיבה לדאגה מצד העולם, ובמיוחד מצד השווקים האמריקאיים. הצד העולה, שם, קיבל גושפנקא חדשה אחרי קצר של דשדוש. המדדים, שם, מאיימים לכאורה על השיאים של כל הזמנים. גם באירופה, וגם באסיה רבתי, הדבר די דומה. אז למה שלא נהנה מזה כאן? אחרי החיוב המוצהר במחיר המקומי, אסייג קצת בתיאור האינדיקאציה: ב-2 סגול, אנו רואים צמצום זרימת הון החיובית לתוך המדד, וב-3 סגול, אנו רואים בנייה תיאורטית של סטייה שלילית מינורית עם המומנטום.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: בינתיים, לא הייתי נותן משקל יתר לסכנות המזעריות המובעות על ידי אותה אינדיקאציה. המחיר נראה טוב, וחו"ל נראה תומך. כל זאת במסגרת של תעלה עולה די יפה. ולמרות הכול מילות זהירות כלליות: גם בחו"ל וגם כאן יהיה הגיוני לראות תיקון מינורי לאשור נוסף של אזור תמיכה חשוב. לכן, סיכום ענייני הרמות יכול להראות כך: כלפי מעלה אנו מסתכלים על יעדים מיידים סביב 1512, והגבול העליון של התעלה העולה, דהיינו קו המגמה 2 הנפגש בקרוב עם הממוצע הנע 200 יום המגיע מלמעלה. כלפי מטה, רק שבירה של 1478 תגרום להיסוס קל בביטחון העצמי של החיוביים, ורק קריסה מתחת לשילוב של 1432, הממוצע הנע 50, והגבול התחתון של התעלה, תגרום לבהלה אמיתית.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

מריו דרגי הגדול איים, כל השבוע, לשבש את המהלכים בנכס הפיננסי הזה אבל, הפיל הוליד עכבר, וזה גם בקושי. מהותית, לא קרה דבר משמעותי השבוע בדולר המקומי שלנו חוץ מאשור נוסף של חוזק רמת התמיכה סביב 3.75. שימו לב כמה ניסיונות נעשו על מנת לשבור אותה כאשר בפעם האחרונה הזנב הגדול מרמז בהחלט על האסרטיביות של הקונים בנקודת המחיר הזו. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. קו המגמה 2 עמד על שלו גם כן, ולכן, נוכל לומר שמבנה המחיר המתכנס בין 3.75, ואותו קו מגמה, חייב להניב החלטה קרובה. אינדיקאטור המומנטום ממשיך לתת סימן חיובי של חזרה ממצב מכירות היתר, בו הוא נמצא, אבל עם תאוצה חיובית משתפרת לאיטה.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: תאור העתיד, במקרה הזה, הוא משעמם למדי: 3.75 מטה, או פריצת קו המגמה התוחם 2, מעלה. אלו גבולות הגזרה, ואין בלתם. אם הפור ייפול מעלה, עלינו לראות תאוצה מתגברת לאישור התנועה, אחרת, הסיכוי שזו תהיה פריצת שווא תגדל פלאים.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

צריך להוריד את הכובע בפני קובעי המדיניות, ועושי דברם. המהלך העולה, מאז סביבת 1800, איים להישבר סביב 2075 עקב הדמיון הרב שהיה בזמנו עם מה שקרה בסוף השנה הקודמת, אבל יכולת השוק להתגבר, ולבנות סביב 2026 בסיס שממנו מתחילים שלב נוסף במגמה החיובית, הייתה ממש מרשימה. פריצת 2058, בדיקת אותה פריצה מלמעלה, וההמשך לקראת השיאים החדשים בטלו למעשה את אותו דמיון, ואפשרו למנהלי הכספים לנשום לרווחה. המהלך הגיע בשיאו לסביבות 2110 כאשר העיניים של כולם היו נשואות לכיוון השיאים של כל הזמנים סביב 2137. האם השחקנים יפספסו את ההזדמנות לנסות להגיע לשיאים חדשים? לדעתי לא, לפחות על פי מה שהם הצליחו להציג עד כה. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. הגג הנוכחי של 2103 נראה קשה למעבר, אבל, שימו לב לתגובה של המחיר, ביום שישי, על גבי הגבול התחתון של היתד הגדולה כמחזק את הסברה. אגב, התנועה עדיין נתמכת לא רע על ידי האינדיקאציה: הן בזרימת ההון, ב-2 סגול, והן על ידי המומנטום, ב-3 סגול.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: קשה להניח שמי שמשפיע כאן אינו שואף לאיים על שיאי כל הזמנים, ואף יותר מזה. לכן, 2137 ומעלה היא הסביבה שבה אנו אמורים למצוא את המדד בשבוע הבא. זאת, בהנחה שלא נשמע, או נראה, אירוע שלילי בלתי צפוי. רק שבירת קו הגבול התחתון של היתד העולה (1), ובמיוחד שבירת רמת התמיכה של 2058, יכניסו ספק גדול ביכולת השחקנים לבצע את כוונתם המקורית.

שבוע טוב, מועדים לשמחה, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.