הסקירה הטכנית השבועית 22/05 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 22/05 מאת משה שלום

FXCM  | 22.05.2016 15:47

שלום לכולם,

מדד תא 25
כל המערכת מאוד חצויה לגבי ההמשך המיידי. אנו רואים זאת בחו"ל, ועל כך בהמשך, אך גם אצלנו, כאן במדד המניות העיקרי שלנו. אגב, האופי השונה של עוצמת הדברים בין המט"ח והמניות אצלנו, בולט במיוחד, ועל כך גם בהמשך. בכל אופן, מדד תא 25 המשיך, השבוע, להיות שלילי בעובדות אך לא בתנועה.
בעובדות כי:
· הוא נמצא מתחת לשני הממוצעים הנעים החשובים, זה של ה-200 יום, וזה של ה-50 יום.
· זאת כאשר שניהם נמצאים בתצורה של חציית מוות מאז ספטמבר 2015.
· המחיר נמצא מתחת לרמת ההתנגדות החשובה ביותר סביב 1430.
· וגם מתחת לרצף פערי מחירים מאיים בחוזק ההתנגדות שלו.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

האינדיקאציה ממשיכה לשדר חולשה, הן בזרימת ההון, ב-2 סגול, והן במומנטום, ב-3 סגול, למרות שבאחרון זה, ניתן לציין את הקיטון המרשים של התאוצה השלילית המיוצגת על ידי ההיסטוגרמה האדומה. ולמרות כל העובדות הטכניות האלו נאמר: סה"כ, שבוע של כלום במחיר, כאשר רובו התנהל, ולבסוף נסגר, סביב 1400.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך:

לשחקנים הקובעים פחד גדול: שנגיע לתמיכה סביב 1383, ושם, המדד ייעשה משהו אלים במיוחד כלפי מעלה כאשר הסיבתיות לכך תהיה בעיקרה מחו"ל. לא ניתן להסביר אחרת את תבנית היתד (השורית), ואת העמידה במקום, כאשר המט"ח המקומי משתולל בקורלציה הפוכה.

אם כך המצב נאמר: פריצת היתד, ובמיוחד מעבר אפשרי מעל 1430, יכולים להיות הסמן העיקרי שהשלב השלילי הנוכחי הגיע למיצוי ושצפוי לנו תיקון עולה. לעומת זה, כלפי מטה, נאמר: סביבת 1383, ובמיוחד 1365, יהיו חייבות להישבר על מנת לתת תקווה לשורטיסטים.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

דעתי היא שלפנינו תצוגה יפה של מה שקורה לסוחרים כאשר "נופל האסימון". חזרתי בפורום זה, עוד ועוד, על משמעות רמת התמיכה של 3.75 עבור הדולר המקומי שלנו, וזאת במיוחד כאשר רמה זו הייתה הרמה שבה בנק ישראל ניהל מערכת יחסי ציבור של התערבות גלויה. היה צורך לבדוק את רצינות המגנים, וכך היה, כאשר התוך יומי של ה-03-05 הצליח לנחות עד 3.73 ולסגור סביב 3.775. אז, נפל האסימון, אבל רק במחציתו. פריצת קו המגמה 1, ובמיוחד הבדיקה מלמעלה שבאה אחריה, עד סביבת 3.76, היו הגורמים החסרים. לא הזיק שליורו בעולם היו מחשבות שניות לגבי המשך התחזקותו, ושהוא ניווט אט אט מטה, אבל אין גם ספק שאופי התנועה המקומית מראה שעיקר העניין אצלנו נבע מ-"Short Squeeze" מקומי מהיר במיוחד. בסקירה הקודמת ציינתי את 3.794 ואת 3.822 כרמות יעד של חיוב. אבל דוחפי ה-Squeeze לא הסתפקו בכך, וניווטו ליעד הברור הבא, 3.876, אליו הדולר הגיע עכשיו. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. חשוב לציין שכאן המחיר פוגש את הממוצע הנע 50 יום, וזה אלמנט פסיכולוגי חשוב. על המומנטום אומר: הוא הצטרף לטיול, וזאת אחרי שהוא נתן לנו סטייה חיובית גבית מצוינת.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: כאשר נעים כל כך הרבה, וכל כך מהר, יש תמיד את התחושה שחייבים לנוח בקרוב. מתחת לרמת התנגדות, הוא מקום לא רע לעשות זאת: או בדשדוש, דהיינו תיקון בזמן, או בתיקון בעומק. עבור החיוביים רק דבר אחד חשוב וקובע: שהדולר לא ישבור שוב את 3.822 מטה, ובמיוחד לא את הממוצע הנע 50 יום.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500
כמו שציינתי במדד הישראלי, חו"ל, ובמיוחד אמריקה, היא המקום שכל העיניים מכוונות אליו. מאז אמצע מרץ, מתפתחת תבנית ראש וכתפיים די נחמדה כאשר שיאה נמוך מן השיא של כל הזמנים. כמו כן, הקווים האנכיים האדומים מראים סטייה שלילית מתמשכת בין המחיר והמומנטום, וזאת מאז תחילת אותה תבנית היפוך. לבסוף, שימו לב כמה פעמים המדד ניסה לשבור את הסביבה שבין 2020 ו-2040 ולא מצליח.

כולם במתח וחרדה: המשך אי ההצלחה לשבור את בסיס התבנית, סביב 2030, יאמר שהמדד הולך, בעתיד הנראה לעין, לייצר שיאים חדשים, כאשר שבירה של אותה רמה תכוון לתחילה של משהו רציני מאוד כלפי מטה. אגב, הרקע הפונדמנטלי תומך ב"רע" כאשר קובעי המדיניות, היודעים היטב את חשיבותה של רמת התמיכה הנוכחית, ייעשו הכול על מנת לשמרה. כאמור, מתח, חיל, ורעדה....

נא ראן את 1 סגול בגרף היומי המצורף. האינדיקאציה מנמנמת לה בצד, ומחכה גם היא להחלטת המחיר.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: לגבי השבוע הבא אין בשורות גדולות: התבססות לכאן או לכאן סביב 2030 היא המפתח לעתיד הקצר, ולדעתי, אף הבינוני.

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.