הסקירה הטכנית השבועית 15/05 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 15/05 מאת משה שלום

FXCM  | 15.05.2016 13:31

שלום לכולם,

מדד תא 25

שבוע מקוצר של חגים, עם אווירה חיובית למדי, עבר על משקיעי ישראל. רמת התמיכה סביב 1400 עמדה, ובינתיים, מניבה תגובה טכנית נאותה למדי. האם זה משנה דבר במהות הטכנית של הנכס? עדיין לא. לא נפרצה רמת ההתנגדות הקשה הראשונה, סביב 1430, המדד עדיין מתחת לנמוך הקודם, ומתחת לשני הממוצעים הנעים החשובים.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

למרות הכול, אותה תגובה חיובית הניבה שינוי קטן באינדיקאציה. אמנם, לא מספיקה על מנת לשנות את המצב ההצהרתי כלפי המדד, אבל משהו לשים מתחת לשן: ב-2 סגול, אנו רואים חזרה למצב מאוזן רגשית בזרימת הון, וב-3 סגול, קיטון מעניין בתאוצה השלילית בתנועה.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: האם שבוע מקוצר זה אמור לומר לנו רבות על הנעשה בזירה הזו? לא. אבל, אין ספק שהאווירה החיובית יותר, בימי המסחר סביב החג, מתחילה לאיים על ההתנגדות החשובה הראשונה, דהיינו סביב רמת המחיר שהייתה פעם שפל, סביב 1430. בשבוע הבא, כאשר נחזור לשגרה, וללא הפרעות מתוכננות מראש, נראה אם למדד הכוח לבצע את המשימה, או שהוא ירצה לעקוב אחר חו"ל.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

באותו שבוע מקוצר אציין את התקווה הגדולה המקוננות עכשיו בליבם של החיוביים כלפי המטבע האמריקאי במקומותינו. לפנינו מצב פוטנציאלי חיובי ביותר:
- ירידה מהוססת מאוד, וזאת מאז תחילת אפריל
- סוג של שיא תוך יומי בתחילית מאי, עם פריצה של קו המגמה מספר 1
- תיקון מאשר של הפריצה המבטיחה

כל זה מגובה באינדיקאטור מומנטום משתפר מאוד, הכולל תאוצה חיובית יפה למדי. אם נוסיף את הרקע הפונדמנטלי של בנק ישראל המגן על סביבת 3.75, והתנהלות המטבע האירופי הממשיך להראות סימנים של שינוי לרעה, יש סיבה להתחלה של חגיגה אצל האופטימיים.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

האם כל זה ללא תנאי? בוודאי שלא, וזה הזמן לשאול, בנימה פילוסופית זוטא, האם יש עניין ללא תנאי בעולמנו? והתנאי הוא.. מייד מטה. בינתיים, במומנטום, ב-2 סגול, שיפור נוסף של המצב, וזאת למרות המצב הביש של שלושת הימים האחרונים במחיר.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: מתח? לא ממש. התנאי הוא, כמובן, שהמחיר יעמוד וימשיך להתנהל מעל רמת התמיכה של 3.75. כל השאר הבל הבלים. התיאוריה הטכנית הגדולה, שסיפרתי לעיל, בנויה כולה על יכולת הדולר המקומי שלנו להמשיך להתקיים מעל רמה קריטית זו. כאשר 3.794 ו-3.822 הם היעדים לטוב. הבה נחכה לשבוע הבא על מנת לציין אם יש סיכוי לרע הפוטנציאלי....

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

בוול-סטריט לא היו ימי זיכרון, וחגי עצמאות. למרות זאת זה מרגיש כך. שבוע של כלום, באמצע הדרך בין המסר שרוצים לתת המחייבים לקנות מניות, ואלו שחושבים שארמגדון ממש בפתח. כל זה בתבנית מתפתחת של ראש וכתפיים לא סימטרית. אני, כשלעצמי, מסתכל על רמות מחיר, ואינדיקאטורים, ואומר: מה קורה? האם עייפות החומר משתלטת שוב על השחקנים הקובעים, או שלפנינו מצב ביניים, אחרי שהאמרה המפורסמת המחייבת למכור במאי התחילה להתבצע קלות? בכל מקרה, לפנינו תנועת מחיר מדשדשת בתחום צר, בין הרמה שתחולל תקווה גדולה סביב 2103, ורמה שתחולל אכזבה ופחד סביב 2030. אגב, יום שישי היה היום הקשה ביותר מן הבחינה המהותית. למעשה, ניתן לומר שעד אותו יום שישי המדד נח על זרי הדפנה של הממוצע הנע 50 יום כאשר כעת הוא נפרד ממנו לשלום לכיוון הנמוך של התחום.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. בזרימת ההון, ב-2 סגול, מצב דשדוש מרדים דומה כאשר אין כניסה, או יציאה, של כסף חדש. במומנטום, ב-3 סגול, שלילה מזערית בתאוצה כאשר האינדיקאטור ממש יושב על קו ה-0.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך:

אחזור על דברי משבוע שעבר עם עדכונים קטנים: "...סביבת 2030 חייבת להישבר על מנת שהשליליים יוכלו לקוות לטוב. במידה וזה יקרה, הם יצטרכו להתמודד עם הרמה המאסיבית הבאה, סביב המספר העגול של 2000. כמו כן, ירידה מתחת לממוצע הנע 200 יום, כאן בירוק, תהיה אז מאוד משמעותית, ותאפיל על החצייה מטה של הממוצע הנע 50 יום, כאן בשחור. התחלה כזו של מגמה יורדת תכניס לראש כולנו את השאלה הגדולה: האם המדד יגיע שוב ל-1800?..." בימים אלו יש די הרבה שחושבים שאם 2000 תאבד, כך יקרה. "...לחיוביים המשימה קלה למדי: לעשות אחורה פנה, ולהתגבר על 2103 כשלב ראשון להשגת שיאים חדשים..."

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

<< ההרשמה לקורס מסחר שיטתי בהנחיית משה שלום בעיצומה- עוד לא נרשמת? הירשם כבר עכשיו:
http://land.fxcm.co.il/course-moshe-shalom/ >>

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.