הסקירה הטכנית השבועית 11/06 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 11/06 מאת משה שלום

FXCM  | 14.06.2016 09:34

מדד תא 25

בהמשך לאכזבה מן השבוע שעבר, ראינו השבוע מדד אשר מייצג באופן בולט אי רצון לחיוב.

לתופעה זו היו שני חלקים ברורים:
· ראשית, דחייה מרמת ההתנגדות סביב 1451,
· ושנית חזרה מהירה למדי, תוך יומיים של מסחר, לרמת התמיכה ההיסטורית החשובה סביב 1430.

כל זאת כאשר בחו"ל, ובמיוחד בארה"ב, היינו עדים לניסיון לא פחות בולט לייצר אווירה של הישג, וזאת עד יום השישי. כזה המכוון להגעה, ולפריצה, של שיאי כל הזמנים. בנוסף, ניתן להזכיר שוב את אי יכולת המדד שלנו לסגור את פער המחירים הנמצא ממש מעל סביבת התנועה הנוכחית.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

לחולשה במחיר הזו נלוות, כצפוי, אינדיקאציה שלילית גם היא: ב-2 סגול ראינו חזרה למצב של יציאת הון מן המדד, ובחזית המומנטום הכול נמצא ממש על קו הגבול של ההחלטה בין החיוב לשלילה.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: כל מה שחווינו בשוק המניות המקומי יצר לנו אזורי החלטה חשובים, המקלים עלינו במקצת: כלפי מעלה קו מגמה, וסביבת 1450, הם האזורים שהמדד חייב לעבור מעלה על מנת להתחיל במסע שכנוע חיובי. אין ספק שאוסף הדברים המתנגדים, כולל הממוצע הנע 50 יום, ופער המחירים שהזכרתי, אינם מקלים.

לצד השלילי קצת פחות עבודה: הוא חייב לייצר שבירה מתחת ל-1430 על מנת שיכוון ליעד הבא מטה, דהיינו סביבת 1393 כאשר אנו שוב נהמר, אז, על 1365 כיעד ה"אמת". יום השישי, בוול-סטריט, בהחלט יכול לתת גושפנקא לתסריט זה, ולו עבור תחילת השבוע שלאחר החג.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

מכל מה שראינו השבוע בדולר המקומי שלנו ניתן לציין את הדבר הבא: הדולר אצלנו חזק יותר מאשר אביו הגלובלי. ראינו זאת בבירור כאשר התחתית של התנועה האחרונה, סביב 3.822, עמדה איתן מול כל מה שראינו במלחמה של הדולר מול היורו, ומול מטבעות הסחורות. אגב, אחרי שהזכרתי בשבוע שעבר את ספרור הגלים, אני ממשיך ומדווח על סיומו של הגל החמישי כגל קטום (Truncated) , אשר מופיע לעיתים רחוקות יחסית. לדעתי, הקריסה של הדולר העולמי, בעקבות דו"ח התעסוקה האמריקאי, הוא האשם בכך, ולכן ההפתעה הקטנה שחווינו כאשר ציפינו לסיום גל 5 גבוה יותר מאשר זה של גל 3. החיוביים חיכו וקבלו את העיקר: השילוב בין רמת התמיכה, והממוצע הנע 200 יום, הצליח לעמוד יפה, ובכך לעצור את הסחף מטה. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: ביום השישי, ראינו התלהבות הן בדולר הגלובלי, והן המקומי. אצלנו, זהו רק אמצע הדרך לכיוון ההתמודדות מול הממוצע הנע 50 יום, וההתנגדות שבה הדולר שלנו נדחה פעמיים, דהיינו סביב 3.884, אבל זו המטרה עבור החיוביים. לשליליים 3.822 היא המפתח לכול.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

עיקר העניין ממשיך להתרכז בזירה הזו. מאז העמידה האיתנה, מעל רמת התמיכה החשובה של 2030, זו אשר שימשה כבסיס לתבנית ראש הכתפיים הכול כל כך מפורסמת, היינו כתוהים. תוהים לגבי הכוונה האמיתית של הפעילים. האם הם מנעו את הירידה הגדולה על מנת להמשיך בדשדוש הגדול, זה הנמצא אתנו כבר שנה וחצי, ואשר כלל את שני מקרה ההפחדה הקודמים? או שהכוונה הייתה, הפעם, לבנות מהלך איכותי להשגת שיאים חדשים? ככל שהתקדם הזמן, ובמיוחד כאשר המחיר עלה מעל שיא הכתף הימנית, התמונה הטכנית אכן הצביעה על רצון להגיע לרמות היסטוריות חסרות תקדים. ועד יום שישי לא היה משהו במחיר שאמר אחרת, כאשר התנועה יצרה קו מגמה תומך שנקרא לו 2.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

הבעיה כולה נמצאה, ונמצאת, באינדיקאציה: ב-2 סגול, אנו רואים חולשה של המשך כניסת ההון לתוך הנכס. בתקופה שבה יש צורך בגידול משמעותי כזה על מנת לתת תוקף ליכולת הגעה, ופריצה, לטרטוריה חדשה. כמו כן, המומנטום, ב-3 סגול, מקטין תאוצה חיובית, ואינו מבטל, עדיין, את האופציה לסטייה שלילית.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: בסה"כ, אני חייב לומר שלמרות התקווה הגדולה שהייתה במהות המחיר עצמה, כל התמונה הטכנית דברה על עייפות מסוימת, וסיכוי טוב שהמהלך העולה האחרון, מאז 2030, לא ישיג עתה את יעדו. הנר של סיום השבוע רק אישר עוד יותר את ההרגשה הזו. היו בעבר מקרים שהמחיר נע ללא גיבוי של הון, וכוח שכנוע גדול, אבל, וזו דעתי הצנועה בלבד, לא ניתן לעשות זאת כאשר נלחמים ביצירת היסטוריה כה חשובה של שיאים חדשים, ובמיוחד אחרי כל כך הרבה זמן בחסרונם. לכן, על החיוביים לחזור ולשפר לא רק את המחיר, אלא גם את הגיבוי האינדיקאטיבי לצורך הצלחת צידם. לצד השלילה, סביבת 2080 היא הרמה הראשונה, והחשובה, לשבירה כאשר 2030 תהיה המבחן הגדול האמיתי.

שבוע טוב, חג שמח, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

בכלל  ... (המשך)

10.01.2017 11:14 GMT· הגב לתגובה זו

לא רע  ... (המשך)

10.01.2017 11:11 GMT· הגב לתגובה זו

נחמד  ... (המשך)

07.11.2016 07:54 GMT· הגב לתגובה זו
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.