הסקירה הטכנית השבועית 08/05 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 08/05 מאת משה שלום

FXCM  | 08.05.2016 09:23

שלום לכולם,

מדד תא 25
תחילת השבוע היה ממש קשה לאופטימיים על המדד הישראלי. בסופו של העניין השבועי כולו הוא עדיין נמצא לא רחוק מתחילת אותו שבוע. עקב העובדה שלא נשברו, או נפרצו, רמות מחיר משמעותיות בחו"ל, ושהמצב הכללי בארץ לא הניב עוד אירוע של חדלות פירעון כלכלי או מדיני, המדד נתקע בתחום צר, מתחת לנמוך הקובע. נמוך קובע מאוד זה, הנמצא סביב 1430, קבע את סיומה של המגמה הרשמית העולה: השפל החדש היה נמוך מקודמו. אבל, לשחקנים הפעילים אין עדיין רצף של שיאים ושפלים על מנת לתמוך בהצהרה על מגמה יורדת חדשה.

וכך נסכם:
-שלושה פערי מחירים בולטים מעלה
-המדד נמצא מתחת לשני הממוצעים הנעים החשובים
-כל האינדיקאטורים מצביעים על שלילה גדולה.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

כאמור, ב-2 סגול, אנו רואים יציאה ברורה, ויציבה, של כסף מן המדד כאשר, ב-3 סגול, אנו רואים ירידה חדה לטריטוריה השלילית של המומנטום, בליווי תאוצה שלילית מתגברת.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: לעיתים רחוקות בידנו תחומי מחיר ברורים יותר מאשר הפעם הזו: שבירה של 1402, המינורית, תמשיך את התנועה לכיוון הערכים הנמוכים יותר, דהיינו סביב 1383 ו-1365. לעומת זאת, חזרה מעל 1430 תצביע על תקווה חדשה אצל החיוביים.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

גיבורי סביבת ה-3.75 יכולים להמשיך לחגוג. בסוף השבוע המחיר נמצא מעל, ואפילו די רחוק, מאזור המלחמה שהיינו עדים לו. ביום שלישי של השבוע, היום בו היה הנר אדיר המימדים, עם הזנב הגדול שהגיע עד 3.73, היה כנראה היום שבו הספקולנטים נכנעו, זמנית. אינני מזלזל ביכולתו של הבנק המרכזי הישראלי להשפיע על השוק הלא נזיל שלנו. הוא הצליח סביב 3.2, וסביב 3.4, לסובב את הגלגל בכוח השכנוע, והקניות. אבל, הפעם אנו חייבים לומר שהופיעה לנגידה עזרה נדיבה מצד המטבע האירופי, היורו, כאשר זה האחרון סבב מטה סביב 1.15. כאשר זה קרה, היה ברור שיהיה לנו משהו מתקן מעלה בדולר המקומי. וכך היה. בינתיים, המחיר נתקע בהתנגדות הראשונית סביב 3.794. כאן, החיוביים יאמרו שעליו להוסיף, ולהוכיח, שרצונו לברוח כמה שיותר מהר מן הסביבה המסוכנת של 3.75, וזאת על מנת להוריד את המוראל מן השורטיסטים האלימים.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

בחזית האינדיקאטור, אנו יכולים לציין שהשבוע ראינו סוף סוף את מיצוי הסטייה החיובית המתמשכת. מימוש, המדבר על תנועה כיוונית זהה בשני האלמנטים הטכניים של הנכס: המחיר והמומנטום.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: גם כאן הזירה מאוד ברורה: המשך מעל 3.794, לכיוון 3.822, ולאחר מכן 3.876, הוא המסלול שהחיוביים ירצו לראות, וזאת לפחות עד ההתמודדות עם הממוצעים הנעים. חזרה, ושבירה אפשרית של 3.75, היא המהות של השליליים. נראה לי שזו האפשרות הפחות סבירה כעת.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

כמו שכתבתי בתיאור של המדד המקומי ראינו השבוע זליגה איטית למדיי של השערים במדד האמריקאי לכיוון רמת התמיכה החשובה הקרובה, דהיינו סביב 2030. רמה זו הייתה הרמה אשר היוותה את הבסיס לשלב העולה האחרון של התנועה. השלב שהיווה את השוני ממה שראינו בתנועה האחרונה ביחס לזו שהייתה בסוף השנה הקודמת. אני מציין זאת כי האופי, וההקשר ההיסטורי של אותה רמה נתנו לה חוזק משלה, ויהיה מעניין לראות מה יעשה המחיר כאשר הוא יתמודד איתה. ביום שישי ראינו את סנונית ההתמודדות הזו.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

במסגרת אותה ירידה איטית, אשר אגב לא שינתה את המגמה העולה עדיין, וזאת בניגוד למה שקרה אצלנו, ראינו החמרה די גדולה באינדיקאציה: ב-2 סגול, העניין הגיע לכדי עצירת כניסת ההון לתוך הנכס המוצג, וב-3 סגול, אנו רואים תאוצה שלילית מתגברת, והגעה של המקדי לאזור הניאוטרלי.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: סביבת 2030 חייבת להישבר על מנת שהשליליים יוכלו לקוות לטוב. במידה וזה יקרה, הם יצטרכו להתמודד עם הרמה המאסיבית הבאה, סביב המספר העגול של 2000. כמו כן, ירידה מתחת לממוצע הנע 200 יום, כאן בירוק, תהיה אז מאוד משמעותית, ותאפיל על החצייה מטה של הממוצע הנע 50 יום, כאן בשחור. התחלה כזו של מגמה יורדת תכניס לראש כולנו את השאלה הגדולה: האם המדד יגיע שוב ל-1800? לחיוביים המשימה קלה למדי: לעשות אחורה פנה, ולהתגבר על 2103 כשלב ראשון להשגת שיאים חדשים.

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.