הסקירה הטכנית השבועית 05/06 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 05/06 מאת משה שלום

FXCM  | 06.06.2016 11:21

שלום לכולם,

מדד תא 25

לצערי, אין לי אלא לומר שהשבוע היה כשלון חרוץ עבור החיוביים בשוק המקומי שלנו. היה כאן פוטנציאל עצום: רוח גבית מחו"ל, כאשר השוק האמריקאי נמצא כפסע משיא כל הזמנים, ומהלך פוליטי, אשר הגדיל משמעותית את יציבות הממשלה (ללא קשר למהלך עצמו, הגורם המכריע הוא שהגדלת הקואליציה מרחיקה אי וודאות). יתר על כן, האינדיקאציה תמכה במהלך אגרסיבי מעלה, לאחר שראינו את המדד מצליח לדחות את הקץ, ולא ליפול לבדיקת התחתית של 1365:
· תחילה, ב-3 סגול, נציין את המומנטום המציג חזרה מהירה לכיוון הטריטוריה החיובית, כאשר התאוצה החיובית ממש מרשימה.
· שנית, וזה העיקר לדעתי, אנו רואים איך המהלך העולה האחרון, זה אשר החל בסביבת 1393, היה מלווה בכניסה של כסף לתוך הנכס, ובכך הציג תמיכה הונית, ולא רק תנועה טכנית.

ומה קיבלנו מכל הטוב הזה? חזרה ביישנית מעל 1430 החשובה אמנם, אבל היסוס מעצבן מול פער המחירים השני, סביב 1451. תצוגה עלובה למדי. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. כמו כן, צריך לציין שהממוצעים הנעים עדיין מצביעים מטה, שניהם, וזה דבר שמעיק תמיד על האופטימיות.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: אחזור על אחד מעיקרי הדברים שאני מציין כאן תמיד: תנועה חיובית, או שלילית, אמינה, חייבת להיות מבוצעת בשכנוע עצמי בולט. זה יכול להיות בליווי המחזורים, בכניסת של הון, או במומנטום. כל זה טוב ויפה. אבל, אם התנועה עצמה אינה משכנעת אותנו בכוחה, וזאת על ידי מעבר מעל מכשולי תמיכה, או התנגדות, אין לכל הדבר ערך. בסופו של דבר המחיר הוא המלך, וממנו, ורק ממנו, אנו יכולים לייצר רווחיות. לכן, המדד חייב, אבל חייב, להתגבר בקלות על שני פערי המחירים שנותרו, וזאת על מנת שנאמין. אחרת, כל העניין העולה האחרון יקוטלג כאפיזודה זמנית של תיקון טכני. כרגע, אגב, חזרה מטה, מתחת ל-1430, תספיק על מנת לשכנע רבים שזה אכן המצב.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

לעומת מדד המניות המקומי, המט"ח המקומי, המיוצג על ידי המסחר בדולר מול השקל, הציג תנועה קלאסית מאין כמוה. לא רק קלאסית, אלא שהיא הייתה, ועדיין הינה, מתנהלת במסגרת רמות המחיר ההיסטוריות, והממוצעים הנעים הבולטים והמקובלים. הכול מעל קו מגמה עיקרי, אשר הינו גבול ברור לכל. איך אנו יודעים שהוא אכן ידוע, וגורם למשמעת תנועה כללית? ראו את קצה הזנבות של הנרות האחרונים, ותבינו הכול.
אחרי ההגעה המהירה סביבת 3.884, ציפינו לסוג של תיקון:
· אופקי, דהיינו תיקון בזמן,
· או יורד, דהיינו תיקון בעומק.

קיבלנו את זה האחרון, כאשר רמת התמיכה ההיסטורית של 3.822 שימשה כתחתית של אותו תיקון מינורי. משם, באופן הדומה למה שמלמדים אותנו בספרי הניתוח הטכני, בוצעה חזרה לכיוון השיא הקודם, כאשר הממוצע הנע 200 יום, כאן בירוק, מהווה גם יעד, וגם התנגדות. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. למומנטום, ב-2 סגול, אין עדיין תרומה יתרה להבנה נוספת של המצב. בדרך כלל, כאשר אנו יכולים לראות מבנה גלים ברור, אני מציין זאת, וזה אכן אחד מן המקרים האלו, ולכן, בגרף יש סימון של ארבעת הגלים היפים שקיבלנו עד כה. סיום הגל החמישי עוד לפנינו.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: לגבי החיוב אין הרבה מה לומר שאיננו ברור כשמש: מעבר מעל 3.884, ויצירת שיא חדש, שיהווה את שיאו של גל 5, זוהי המטרה. ועבור השליליים אחזור ואומר: שבירת קו המגמה, ובמיוחד שבירה מטה של הממוצע הנע 50 יום, יהוו התחלה של נחמה פורתא עבורם.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

בשבוע שעבר נתתי הרבה מחמאות לקובעי המדיניות האמריקאיים. זה היה עבור המהלך היפה במיוחד שהם ביצעו במדד הזה, ובכך כלפי כל המערך המנייתי בעולם. כידוע, זה נמצא בקורלציה ישרה למדי עם השוק הספציפי שלהם. כמו כן, ציינתי שהיה הגיון שתגיע תקופת מנוחה באזורי המחיר הגבוהים, אחרי מהלך כה אסרטיבי. אבל, נראה לי שהם קצת גדשו את הסאה, אם מה שראינו השבוע היה מכוון. בשבוע שבו היו כל כך הרבה הודעות כלכליות, ואשר החל כשבוע קצר יותר מן הרגיל, עקב יום הזיכרון, היינו מצפים להוכחת מחודשת, וזאת בדמות פריצת סביבת 2100, ואיום ממשי על שיאי כל הזמנים. מה קיבלנו במקום? ימים של זנבות ארוכים, וכולם מתחת לרמה הנקובה. למעשה אותם זנבות הגיעו לרמת התמיכה סביב 2080, כולל ביום השישי. ממש לא משהו המעיד על יכולת, או שכנוע עצמי גדול. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. באינדיקאציה, נציין את זרימת ההון החיובית ביותר, הממשיכה לתמוך בסיכוי לפריצה, למרות שזו, כאמור, מתמהמהת. ומשהו קצת שונה: בפעם הקודמת שראינו סטייה שלילית, ב-4 סגול, קיבלנו ירידה עד 2030. עכשיו, אין עדיין כזו, אבל יש בהחלט בניה של פוטנציאל ב-5 סגול. עד שלא נראה קו היסטוגרמה אדום חדש לא יהיה אישור רשמי לאותה סטייה אבל זה מוסיף בהחלט לחשש הכללי.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: בשבוע שעבר כתבתי: "חובה, אבל ממש חובה, עבור החיוביים לעמוד כמו קיר מבוצר מעל 2030. חוץ מזה הכול דבש". זה כמובן עדיין נכון מאוד אבל הדרישות מהחיוביים קצת גדלו מאז, והם חייבים לתת גז לכיוון השיאים החדשים. כל תסריט אחר יכוון לפסגה כפולה, מלווה סטייה שלילית, וכו....

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.