הסקירה הטכנית השבועית 01/05 מאת משה שלום

הסקירה הטכנית השבועית 01/05 מאת משה שלום

FXCM  | 01.05.2016 11:47

שלום לכולם,

מדד תא 25

זה היה שבוע אכזרי במיוחד לחיוביים על המדד שלנו. מסורת ימי חול המועד הטובים לא התקיימה השנה, ובמקום דשדוש חיובי מאשר, עם סיכוי לפריצה של רמה עגולה (סביב 1500), הסוחרים קיבלו אשד ירידות מלוות בפערי מחירי עזים. פערי המחירים, הנרות של ימי המסחר סביבם, המסומנים כאן בחיצים הכחולים, מביעים יותר מהכול את הרגשת חוסר האונים של צד הביקוש. פותחים להם את היום ברוב הירידה, ולאחר מכן "מתמזמזים" בתחום צר של מסחר תוך יומי. גם כך אין את מלוא השעות על מנת לכפר. וכך, מן הניסיון היפה לאיים על רמת המחיר היפה סביב 1500, המדד מוצא את עצמו בתמיכה תחתונה סביב 1435, ומתחת לאלמנטים טכניים חשובים ביותר: הממוצע הנע 50 יום, כאן בשחור, וגבול התעלה העולה, המיוצג על ידי קו המגמה מספר 1.

נא ראן את 1 סגול בגרף היומי המצורף. כמו כן, ביום רביעי, יום המסחר האחרון של השבוע, לא רק במחיר היה אירוע מכונן אלא גם באינדיקציה, וזאת כפי שהחיצים הסגולים מראים: ב-2 סגול, חזרה למצב של יציאת הון מן הנכס, וב-3 סגול, קו תאוצה שלילית ראשון במומנטום התנועה.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: מן השבוע שעבר: "...כלפי מטה, רק שבירה של 1478 תגרום להיסוס קל בביטחון העצמי של החיוביים, ורק קריסה מתחת לשילוב של 1432, הממוצע הנע 50, והגבול התחתון של התעלה, תגרום לבהלה אמיתית..." עכשיו שהמדד לקח את המסלול הזה, המבחן האמיתי של המדד נמצא בשאלה אם אכן תתפתח פה "פאניקה" או לא. ביסוס התנועה, מתחת לשני האלמנטים הטכניים שהזכרתי לעיל, יגבירו את הסיכוי לכך פלאים. במקרה כזה, סביבת 1415 לא תהווה מכשול גדול מדיי, והמדד ירוץ לבדוק את התחתית האחרונה סביב 1383, בואכה 1365. אגב, רמות מחירים אלו היו בתוקף לאחרונה בקיץ 2014 (!). לאופטימיים נציין את החזרה לתוך התעלה העולה כמינימום, וזאת על מנת לשאוף אוויר של הקלה מזערית, כאשר סגירת הפערים שנפתחו תהיה השלב החיובי הבא, המתבקש. כרגע, ולפי הגיון הניתוח הטכני הקלאסי, לפסימיים היד הנטויה והחזקה יותר.

מכאן נעבור לדולר-שקל:

למרות כל אירועי המקרו שראינו בשבוע שעבר בחו"ל, לא ניתן לומר שאפשר להבחין בשינוי מהפכני בנכס המטבעי הזה. הדולר המקומי, או ליתר דיוק מבקשי רעתו, המגיעים מצד ההיצע, מנסים עוד ועוד לגרום לשבירת רמת התמיכה סביב 3.75. כל פעם, הם מצליחים להשיג נקודה תוך יומית נמוכה יותר, ובכך מפעילים את הסטופים ההדוקים מדיי. אבל, בסופם של ימי המסחר המיוחדים האלו, המטבע האמריקאי עדיין עומד על שלו, ומרים ראש מעל רמת התמיכה ההיסטורית. ניתן לציין כ-10 (!) ניסיונות כאלו, הן בימים הירוקים, והן באלו האדומים. כמו כן, ציירתי את קו המגמה 1 כמשנה את זוויתו קלות על מנת להציג את השוני האיטי המובע על ידי השיאים היורדים בפחות חדות.

נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

אחת מן השתיים: או שקובעי המדיניות, העומדים לבטח מאחורי יכולת העמידה האדירה, יישברו, ונקבל מפל של פקודות קטיעת הפסד מטה, או שהמאבק יגרום לויתור צד ההיצע, וזאת כאישור נוסף לרמת המחיר הרצפתית. בכל מקרה מדובר בהצבעה ברורה על חשיבותה, ועוצמתה הפוטנציאלית, של קריסת הקונספציה סביב 3.75. משהו שיכול להוביל למהלך דרמטי לכאן, או לכאן. בזירת האינדיקציה, המומנטום ממשיך לתמוך בניסיון ההצלה כאשר התאוצה החיובית הופיעה, ומתגברת, מאז ה-14 לחודש, נא ראו את הקו האנכי, ב-2 סגול.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: אין שוני לגבי העתיד הנראה לעין: "תאור העתיד משעמם למדי: 3.75 מטה, או פריצת קו המגמה התוחם 1, מעלה. אלו גבולות הגזרה, ואין בלתם. אם הפור ייפול מעלה, עלינו לראות תאוצה מתגברת לאישור התנועה, אחרת, הסיכוי שזו תהיה פריצת שווא תגדל פלאים". לכיוון מטה אציין: כל זנב נר המראה שהיה ניסיון שבירה לא מוצלח מחזק את צד הביקוש לחשוב שלפניהם כמות הכוחניים מתאכזבים מתמעטת לאיטה.

ועכשיו כמה מילים על מדד המניות האמריקאי S&P500

אודה ואומר שהיה זה מהנה לציין עוד ועוד את הדמיון בין הפעילות של התקופה האחרונה במדד, וזו של סיום השנה שעברה. הסימטריות הייתה יפה מדיי על מנת להתעלם ממנה. וכך, ה"קובעים" ניצלו את תשומת ליבנו זו על מנת להתל בנו קלות, ולעלות מדרגה אחת גבוהה יותר מן התקופה הקודמת. בכך הם ביקשו לבטל את עיקר ההשוואה. אבל, אחרי ביצוע טריק מעניין, ואכזרי זה, הם נתקעו בקיר הבא, זה הנמצא סביב 2103. זו הייתה הרמה הטכנית המתנגדת האחרונה לפני איום אמיתי לייצר שיאים חדשים. תקרה זו מנעה עד כה את ההמשך הדרמטי, וההיסטורי לקבוע את אותם שיאים חדשים. שבוע של אירועי מקרו גדולים, שלא מניבים תנועה כיוונית, יחד עם עונת דוחות מאכזבת למדיי, כל זה יצר רקע לאי עשייה מחירית, וזה מה שקרה בפועל בשוק עד יום שישי. הקש ששבר את גב הגמל היה התוצר המאכזב, והוא הצליח לתת את הדרמה של השבוע כולו.

נא ראן את 1 סגול בגרף היומי המצורף. יש לומר שהמצב הטכני הנוכחי מתחיל להיות מדאיג גם מחזית אחרת: זו של תבניות. שימו לב שניתן לזהות מגאפון פתוח בין קווי המגמה התוחמים 1 ו-2. תבנית אי יציבות קלאסית זו מכניסה הרבה ויברציות, אם היא מופיעה בפסגות, וזה המצב כאן. יום המסחר האחרון, אשר את קיומו של הגבול התחתון של אותו מגאפון, כאשר השילוב עם הממוצע הנע 50 יום כנראה לא הזיק גם הוא. באינדיקאציה הדברים טובים חדים: יש ירידה של כסף נכנס ב-2 סגול, ולמרות שהמומנטום עדיין חיובי, ראינו השבוע התחלה של תאוצה שלילית, ב-3 סגול.

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך: האלמנט החיובי הבולט, היחיד, המתקיים עדיין במלוא עוצמתו במדד שלפנינו, היא חציית הזהב בין שני הממוצעים הנעים. כל השאר מצביע על אי יציבות הולכת וגוברת כאשר תבנית המגאפון מצביעה על הסכנה האפשרית. לכן, נאמר מייד: לאופטימיים הכי קל: פריצה של סביבת 2103, איום או השגה של שיאים חדשים, זהו המסלול הברור שיחזק את טענתם. לפסימיים העניין קשה יותר, אבל ברור לא פחות: שבירת קו המגמה 2, בשילוב הממוצע הנע 50 יום, תקבע את הסבירות הגדולה יותר במחנה שלהם.

שבוע טוב, והשקעות מניבות לכולם.

גילוי סיכונים: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. מינוף בשיעור גבוה יכול לפעול לרעתך כשם שהוא יכול לפעול לטובתך. לפני קבלת ההחלטה על השקעה, שקול ברצינות את מטרות ההשקעה, רמת הניסיון שלך ומידת הסיכון שברצונך לקחת. אין לסחור בכסף שאינך יכול להפסיד. קיימת האפשרות שתספוג הפסד בגובה סכום הפקדתך ולכן אל לך להשקיע כספים שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד. עליך להיות מודע לכל הסיכונים הכרוכים במסחר ממונף ולהיוועץ ביועץ פיננסי עצמאי אם יש לך ספקות כלשהן. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק סקירות שוק שאין לראות בהם ייעוץ להשקעה. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ עשויה לספק פרשנות כללית, אשר אינה מהווה ייעוץ השקעה, המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם, ואין לראות בה ככזו. על כן, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בלתי תלוי. אין באמור ערובה להשגת תשואה חיובית כלשהיא ו/או לכך שלא יגרמו הפסדים. אפ.אקס.סי.אם טריידינג בע"מ אינה נושאת באחריות לכל טעות, אי דיוקים או השמטות ואינה ערבה לשלמותו של המידע, הטקסט, הגרפיקה והקישורים הכלולים בחומרים הללו. אנא עיין וקרא לעומקו את הסכם הלקוח לפני שאתה מקבל החלטה.

FXCM

מאמרים נוספים

תגובות אחרונות

הוסף תגובה
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.
דיון
השיבו לתגובה...
אנא המתינו דקה בטרם תנסו להגיב שוב.

מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטוגרפיים כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטוגרפיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטוגרפי, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
יציאה
בטוחים שברצונכם לצאת?
לאכן
ביטולכן
מעדכן נתונים

+

הורידו את אפליקציית Investing.com

קבלו חינם התראות, גרפים וציטוטים בזמן אמת עבור מניות, מדדים, מטבעות, סחורות ואג”ח. קבלו חינם תחזיות וניתוחים טכניים ברמה הגבוהה ביותר.

Investing.com מציעה חוויה משופרת
למשתמשי האפליקציה!

תכנים רבים יותר, גרפים וציטוטים מהירים יותר וחוויה טובה יותר למשתמשים - דרך האפליקציה בלבד.